ONLAR DA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK
Yukarı

ONLAR DA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

ONLAR DA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK
Bu içerik 164 kez okundu.

Yeniden Refah Partisi Batman İl Başkanı Ziyaülhak Yamaç, İpek Er’in intihar olayı ile ilgili köşe yazısında Batmanlı kızlar hakkında çirkin ve ahlaksız ithamlarda bulunan Cumhuriyet gazetesi sözde yazarı Işıl Özgentürk’e tepki gösterdi.

Yaptığı yazılı açıklamasında hakaret dolu yazısından ötürü Özgentürk’ü kınayan Yamaç, “Öncelikle Işıl Özgentürk'ün tecavüz iddiasıyla tutuklanıp tahliye edilen Musa Orhan ve onun gibileri hakkında hangi cezaların ve önlemlerin alınması gerektiğini edepli bir üslupla yazması gerekirken tecavüzcü Musa Orhan'dan çok Batmanlılara hakaret, yalan ve iftira ederek saldırması niyetinin tecavüzcü değil muhafazakar Batman milletini aşağılayarak, hakaret, yalan ve iftirayı bir silah olarak kullanmasıdır. Bu iki zihniyeti de şiddetle kınıyoruz ve lanetliyoruz.” dedi.

Açıklamasının devamında Yamaç, “Tecavüz iddiasıyla yargılanan Musa Orhan ve onun gibilerini, Cumhuriyet gazetesi ve yazarı Işıl Özgentürk' ün yalan, iftira ve hakaretlerinden dolayı Yeniden Refah Partisi Batman İl Teşkilatı olarak en üst perdeden kınıyoruz ve lanetliyoruz. Ayrıca Cumhuriyet gazetesi ve sözde yazarı hakkında il teşkilatı olarak suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyuna saygıyla sunarız.” ifadelerini kullandı.

Etiketler:
Sende Yorumla...