UMUTLA OKULLARIN AÇILMASINI BEKLİYORLAR
Yukarı

UMUTLA OKULLARIN AÇILMASINI BEKLİYORLAR

UMUTLA OKULLARIN AÇILMASINI BEKLİYORLAR
Bu içerik 123 kez okundu.

Covid-19’dan en çok etkilenenlerin başında gelen okul servisi esnafı, okulların eğitime kapandığı 6 aydan bu yana yaşadıkları sorunları dile getirdi.

Pandemi nedeniyle aylardır iş yapamamanın sıkıntısını yaşayan okul servisi esnafı, çalışanlarla birlikte büyük bir mağduriyet yaşadıklarını belirtti. 21 Eylülde okulların yüz yüze eğitime başlayacağının açıklanmasına rağmen velilerin endişelerinden ötürü çocuklarını henüz servis için kaydetmediğini ifade eden esnaf, bu durumun kendilerini olumsuz etkilediğini kaydetti. Tüm kesimler gibi kendilerinin de zor günler geçirdiğini söyleyen esnaf, okulların açılmaması ve belirsizliğin devam etmesi durumunda kapanma aşamasına gelebileceklerini vurguladı. Okul servisi taşımacılığında binlerce istihdamın olduğunu aktaran esnaf, istihdamın devam etmesi için yetkililerden destek talebinde bulundu.

“HERKESİN KAYGISI VAR”

Okulların açılıp açılmayacağıyla ilgili kaygılarının olduğunu ifade eden Sabahattin Doğru, “Ülkemizi etkileyen Covid-19 nedeniyle okul servisleri olarak 7 aydır çalışmıyoruz. Yetkililer 21 Eylülde okulların açılacağını belirtti. Bunun için bizler araçlarımızın bakımını ve temizliğini şimdiden yapmaya başladık. Bütün araçlarımızı dezenfekte ettik. Tabi ki bizde herkes gibi okulların açılıp açılmayacağı konusunda kaygılarımız var. Velilerin de aynı şekilde kaygıları var. Bu minvalde bize sorular yöneltiyorlar.” diye konuştu.

 “VELİLERİMİZİN RAHAT OLMALARINI İSTİYORUZ”

Yetkililerden destek talebinde bulunan Doğru, “Okullar açılır mı açılmaz mı diye bizlerde herkes gibi şu anda bekliyoruz. Haliyle turizm şirketleri olarak sıkıntılarımız da var. 7 aydır çalışmamamıza rağmen tüm vergilerimizi ödüyoruz. Bu konuda devletten bize destek vermesini talep ediyoruz. Tabi öncelikle önemli olan çocuklarımızın sağlığıdır. Bunun için üzerimize düşen neyse yapmaya hazırız, yapıyoruz. Kontenjan konusunda devletin belirleyeceği sayı ve sınırlamaya göre öğrencilerimizi yerleştireceğiz. Personelimiz sürekli kontrol altında olacaktır. Bu konuda velilerimizin rahat olmalarını, çocuklarının güvende olduğunu bilmelerini istiyoruz. 34 aracımızla hazırız, 21 Eylülü bekliyoruz.” dedi.

“MAĞDURİYETLERİMİZ VAR”

Bir an önce okulların açılmasını beklediklerini vurgulayan okul servisi esnaflarından Ünal Arburşu ise şunları söyledi: “Mağduriyetlerimiz var. 6 aydır okullar kapalıdır. Bizde bu durumda kepenkleri kapatmak durumunda kaldık. Arkadaşlar mağdur, biz mağduruz. Şu anda bir belirsizlik var. Belirsizlikten dolayı şu an hiçbir şey yapamıyoruz. Şu anda beklemekteyiz. En yakın zamanda okulların açılmasını bekliyoruz. Ama bu belirsizlikten dolayı bir hazırlık da yapamıyoruz.” (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...