YÜKSEK ELEKTRİK FATURALARI VATANDAŞI BEZDİRDİ
Yukarı

YÜKSEK ELEKTRİK FATURALARI VATANDAŞI BEZDİRDİ

YÜKSEK ELEKTRİK FATURALARI VATANDAŞI BEZDİRDİ
Bu içerik 236 kez okundu.

Gelecek Partisi Batman il başkanı Abdülbaki Polat, her evden yükselen elektrik faturası şikayetleriyle ilgili basın açıklaması yaptı.

Polat;  'Anayasanın 172. maddesine göre devlet vatandaşını korumak zorunda' diyerek DEDAŞ kurumunun denetlenmesini gerektiğini belirtti.

Mevcut uygulamayla elektrik şirketinin lehine ciddi menfaatler bulunduğunu belirten Polat, yüksek fatura durumunu fark eden vatandaşların ilgili kuruma şikayette bulunduğu halde bir sonuç alamadığını ve bu durumun kabul edilmez olduğunu ifade etti.  DEDAŞ'ı bu vurdum duymaz tavırlara iten sebebin, bu hesap verilmezliğin, bütün feryat ve isyanlara rağmen duymazlığın sebebi tüketici haklarının iyi işletilmemesi ve arkasına aldığı gücün hesap sorulamaması olarak gördüklerini belirten Polat, Faturayı okuduğunuzda ekstra alınan ücretler ve keyfi uygulamalar zulmün ve haksız kazancın boyutunu ortaya koymaktadır diyerek sözlerine şöyle devam etti. "Siyasette söz sahibi olanların ve yetkili mercilerin bu duruma seyirci kalmaları manidar olup kafalarda soru işareti yaratmaktadır. Batmanlı hemşehrilerimizin mağdur olmaması için yetkililerin güçlü olanları korumaktan vazgeçmesi gerekir.Vatandaşlarımız ilgili kuruma yaptıkları şikayetten bir sonuç alamıyorsa mutlaka tüketici mahkemesine başvursunlar" (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...