REAL KONAK'TAN 'YAŞAM' PROTOKOLÜ
Yukarı

REAL KONAK'TAN 'YAŞAM' PROTOKOLÜ

REAL KONAK'TAN 'YAŞAM' PROTOKOLÜ
Bu içerik 339 kez okundu.

Pandemi sürecinde otelde konaklayan misafirleri için, Özel Batman Yaşam Hastanesi ile özel bir protokol imzalayan Batman’ın ve bölgenin en prestijli ve kalite ödüllü tek oteli Real Konak Hotel, misafirlerinin memnuniyetini ve sağlığını korumak adına çalışmalarına devam ediyor.

‘Sağlık olmadan Turizm de olmaz’ diyen Real Konak Hotel Genel Müdürü Hüseyin Aslan; “Kültür ve Turizm Bakanlığımızın 2020/15 Sayılı Genelgesi gereğince otelimizde konaklayan ve talepte bulunan misafirlerimizin Covid-19 tespitine yönelik, PCR testi yapılması ve sürecin değerlendirilip yönetilmesi adına Özel Batman Yaşam Hastanesi adına Genel Müdür Burhan Dinç'in imzaladığı protokolle anlaşma sağladı. Bu protokol ile misafirlerimizin Özel Batman Yaşam Hastanesinde Numuneleri alınarak, iyi eğitim almış sağlık personelleri eşliğinde gerekli tetkik ve tahlilleri yapılabilecek. Bunun yanında ihtiyaç duyulması halinde ambulans ve yatış işlemleri gerçekleştirilebilecek. Ayrıca otelimizde misafirlerimizin talebi üzerine tıbbi bakım sağlayacak ve tavsiye verebilecek doktor ve 24 saat hemşire hizmeti sunulmaktadır. Covid-19 şüphesi veya vakası oluşmasına karşın; İşyeri Hekimimizin öneri ve görüşleri dikkate alınarak Genel Müdür başkanlığında Covid-19 Hazırlık Ekibi kurulmuştur. Covid-19 Hazırlık Ekibi; Acil Durum Planı ve Risk Değerlendirme Raporunu hazırlayıp, gerekli görülmesi halinde yasal şartlar ve uluslararası standartlara göre revize edilmek üzere yönlendirilmiş olup bu yönde gerekli eğitimler verilmiştir. Covid-19 Hazırlık Ekibi Tesisimizde alınan tüm önlemleri ve yapılan uygulamaları yerinde denetlemekle birlikte tesis içi tüm iletişim, yazışma ve bilgilendirme aynı ekip tarafından sağlanmaktadır.“ dedi.

Real Konak Genel Müdürü Hüseyin Aslan; ayrıca, turizm ve sağlığın ayrılmaz bir bütün olduğunu ifade ederek Batman halkına seslenip, bu zorlu süreci en hafif şekilde hep beraber atlatabilmek için maske takmalarını ve sosyal mesafe kuralına uyup, mecbur kalmadıkça evden çıkmamaları adına tavsiyede de bulundu. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...