BU EŞSİZ ZAFERİN KAYNAĞI, BİRBİRİNE KENETLENMİŞ BİR MİLLETTİR
Yukarı

BU EŞSİZ ZAFERİN KAYNAĞI, BİRBİRİNE KENETLENMİŞ BİR MİLLETTİR

BU EŞSİZ ZAFERİN KAYNAĞI, BİRBİRİNE KENETLENMİŞ BİR MİLLETTİR
Bu içerik 215 kez okundu.

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98'nci yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Vali ve Belediye Başkan Vekili Şahin; "Bu eşsiz zaferin tek kaynağı, birbirine kenetlenmiş bir milletin, vatanına, özgürlüğüne olan aşkı ve inancıdır." dedi.

Aziz Milletimizin şanlı tarihine altın harflerle yazdırdığı, istiklal mücadelesini vatanseverlik ve kahramanlıklarla bütün dünyaya haykırdığı emsalsiz bir destanın 98’nci yıl dönümünde 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı milletçe kutlamanın gururunu yaşadıklarını anlatan Vali Şahin kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi.

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, uğrunda büyük bedeller ödeyerek ordu-millet kenetlenmesiyle kazanılan, tarihimizin en önemli dönüm noktası ve milletimizin bağımsızlık fikrinin ölmez bir abidesi olarak tarihteki yerini alan, 30 Ağustos Zaferi Türk Milleti’nin hiçbir şekilde vatanın bölünmez bütünlüğünden ve bağımsızlığından ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir. Bu eşsiz zaferin tek kaynağı, birbirine kenetlenmiş bir milletin, vatanına, özgürlüğüne olan aşkı ve inancıdır. Bu duygular milletimizi hep güçlü ve dimdik ayakta tutmuş, milletimiz tarafından kurulan devletlerin dünya tarihine yön vermesine imkân sağlamıştır.Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan, ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum."

Etiketler:
Sende Yorumla...