BELEDİYE HASTALAR İÇİN ARAÇ TAHSİS ETTİ
Yukarı

BELEDİYE HASTALAR İÇİN ARAÇ TAHSİS ETTİ

BELEDİYE HASTALAR İÇİN  ARAÇ TAHSİS ETTİ
Bu içerik 162 kez okundu.

Koronavirüs salgınıyla mücadele çalışmalarında üzerine düşen sorumluluğu ve görevi yerine getiren Belediye, Covid-19 bulaş riski bulunan hastaların nakil işlemlerinde kullanılmak üzere İl Sağlık Müdürlüğüne 3 adet şoförlü araç tahsis etti.

Covid-19 bulaş riski bulunan vatandaşların hastaneden eve gidiş gelişlerinde toplu taşıma araçlarını kullanımını önlemek ve böylece virüsün bulaşma riskini en aza indirmek amacıyla yapılan çalışmada Covid-19 riski bulunan kişilerin 112 Acil Çağrı Merkezini araması halinde evden hastaneye, hastaneden evine sıfır temas yöntemiyle Belediye tarafından tahsis edilen araçlarla taşınacak.

Araçlarda görev alan personel koruyucu elbise ve ekipmanlarla donatılırken, sürücü ve yolcu bölümlerinin arasına da şeffaf koruyucu brandalar yerleştirilerek virüsün enfekte riskini ortadan kaldırıldı.

Belediyenin Covid-19 salgınıyla mücadelede çok önemli bir rol üstlendiğini dile getiren İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Pamukçu, desteklerinden dolayı Vali Hulusi Şahin’e teşekkür ederek, çalışmada görev alan ekiplere de gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı ayrıca teşekkür etti.

Etiketler:
Sende Yorumla...