TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Yukarı

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Bu içerik 95 kez okundu.
T.C.
BATMAN
İCRA DAİRESİ
2019/10521 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Batman İl, Merkez İlçe, 2956 Parsel, TİLMERÇ Mahalle/Köy, C Blok 1. Kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken Nitelikli Taşınmaz 2.229,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerine ayrık nizamda betonarme yapı tarzında A-B-C olmak üzere 3 bloklu yapının C bloğunda birinci katta bina girişine göre sağ kolda konumludur. Taşınmaz mimari projesine göre 3 oda, salon, mutfak, hol, banyo, wc-lavabo ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge olarak sosyal yaşamın gerektirdiği ihtiyaçlar kısa mesafede karşılanabilmektedir. Taşınmaz toplamda 180 m2 'dir.
Adresi Çamlıtepe Mah. Şehit Cemil Turan Cad. 4014. Sk. Bağcılar Sitesi C Blok Kat:1 No:3 Batman Merkez / BATMAN
Arsa Payı 147/4278
İmar Durumu Var , İnşaat tarzı Taks: 0.40 , Emsal: 2.00 , Ayrık Nizam 5 Kat, Konut Alanı Olarak İmarlıdır.
Kıymeti 240.000,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler AT 3402 sayılı kanunun 22. Maddesinin 2. Fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir. - AT 3402 sayılı kanunun 22. Maddesi kapsamında kadastro güncelleme çalışmasına tabidir.
1. Satış Günü 27/10/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü 25/11/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10521 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/08/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
Etiketler:
Sende Yorumla...