BATMAN’DA MUHTEŞEM TENİS FİNALİ
Yukarı

BATMAN’DA MUHTEŞEM TENİS FİNALİ

BATMAN’DA MUHTEŞEM TENİS FİNALİ
Bu içerik 174 kez okundu.

Batman Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği ‘Doğu Ligi Tenis Şampiyonası’ muhteşem final maçlarıyla sona erdi.  

20-25 Ağustos 2020 tarihleri arasında düzenlenen şampiyonada 23 ilden 51 takım ve toplamda 193 sporcu katılım sağladı. TPAO tenis kortlarında oynanan final müsabakalarını Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk’te izledi. Final maçlarının ardından kızlarda Adıyaman, Erkeklerde ise Ağrı takımı şampiyon olmayı başardı. Ağrı’nın erkek takımında Mehmet Semih Aslan, Habip Anal ve Ferdi Deniz yer alırken, Adıyaman kız takımında ise Ecem Yaren Kılınç, Feray Dalan ve Nilüfer Ekin Özer isimli sporcular şampiyonluğu göğüsleyen isimler oldu. Yine erkeklerde Diyarbakır ve kızlarda da Batman takımları da ikinci oldu.

“TÜM TAKIMLAR GÖNLÜMÜZDE BİRİNCİDİR”

Final ile 3. cülük ve 4. cülük maçlarının ardından açıklamada bulunan Gençlik ve spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk,  katılım sağlayan tüm takımların gönüllerinde birinci olduğunu söyledi. İl Müdürü Özperk yaptığı açıklamada; “Öncelikle pandemi sürecinde böylesi büyük bir organizasyonda bizleri yalnız bırakmayarak ciddi anlamda katılım sağlayan tüm illerimize teşekkür ediyorum. Batman’da gündemi sporla değiştirdiğimiz için mutluyuz. İnşallah spor kariyerinizde daha başarılı olursunuz. Sizleri en iyi bir şekilde ağırlamaya çalıştık. Sporcularımıza, antrenörlerimize, yöneticilerimize, federasyon temsilcilerimize ve hakemlerimize teşekkür ediyorum. Bu turnuvanın oynanmasında büyük destekleri olan Sayın Valimiz Hulusi Şahin’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Batman adına güzel ve özel şampiyonalara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Batman’da sporla, bölgenin en çok aranan şehri olacaktır. Tüm takımlarımızı en iyi bir şekilde ağırladığımız için mutluyuz.” dedi.

“BATMAN BÖLGENİN EN İYİ EV SAHİBİ”

Turnuvada ikinci olan Diyarbakır takımında yer alan ve en kıdemli sporcusu 57 yaşındaki Vedat Alkan, Batman’ın ev sahipliği konusunda bölge illerinden çok daha ileride olduğunu söyledi. Katılım sağlayan sporcular adına söz alan Alkan; “Batman büyük bir organizasyona imza attı. Batman daha önce farklı illerden yapılan organizasyonlardan kat kat daha iyi ev sahipliği yapıyor. Tüm Tenis camiası adına ve sporcular emeği geçenlere ve Batman halkına teşekkür ediyorum.” dedi. Final müsabakalarının ardından dereceye giren takımlara Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk tarafından kupa ve madalyaları  verilirken, emek veren hakem ve il temsilcisine plaket takdim etti.

Etiketler:
Sende Yorumla...