GÜR, PCR TEST CİHAZI TALEBİNDE BULUNDU
Yukarı

GÜR, PCR TEST CİHAZI TALEBİNDE BULUNDU

GÜR, PCR TEST CİHAZI TALEBİNDE BULUNDU
Bu içerik 174 kez okundu.

Bir dizi temas ve görüşmede bulunmak üzere Ankara'ya giden AK Parti Batman İl Başkanı A. Akif Gür, Sağlık Bakanı Yardımcısı Halil Eldemir ile görüştü.

Batman'ı ilgilendiren konularla ilgili görüşmeler yapan Gür, Sağlık Bakan Yardımcı Halil Eldemir ile görüşerek PCR  test cihazı talebinde bulundu. 

Bakan Eldemir, Başkan Gür'ün  PCR cihazı talebine olumlu baktı.  Başkan Gür, Ankara dönüşü konu ile ilgili şunları söyledi: "Vaka artışlarının önüne geçebilmek için kentimizde test cihazı sayısı da artırıldı. Bakanlıkla yaptığımız  görüşme olumlu sonuçlandı ve böylece test cihaz sayımız 3'e çıktı. Böylelikle hastalara hızlı tanı konmuş olunacak.Hızlı izole edilecek, bu sayede bulaşma riski azalacak. Hem çok insandan test alacağız, hem testler hızlı çalışılacak, erken sonuç verecek. Erken sonuç verincede şüpheli olguların hastalığı bulaşma riski azalacak. Hızlı tanı koymuş olacağız, hızlı izole edeceğiz, hızlı izole ettiğimiz zamanda bulaşma riski azalacak. "

Sağlık İl Müdürü Dr. Hakan Pamukçu ise Batman’da günlük test kapasitesinin arttığını dile getirerek “Batman’daki üç PCR cihazıyla birlikte günlük korona test yapma kapasitesi 2500 civarına çıktı” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...