KÖSE’NİN YENİ KİTABI “ NEYDİ O GELECEK BAYRAMLAR” ÇIKTI
Yukarı

KÖSE’NİN YENİ KİTABI “ NEYDİ O GELECEK BAYRAMLAR” ÇIKTI

KÖSE’NİN YENİ KİTABI “ NEYDİ O GELECEK BAYRAMLAR” ÇIKTI
Bu içerik 155 kez okundu.

Gönül gözüyle yazan içten olan kalemiyle tanınan yazar Zafer Köse’nin “ Neydi o gelecek bayramlar” adlı kitabı satış reyonlarında yerini aldı. Dünyaca tanınan yazar ve müzisyen Zülfü Livanel’i kitaba ilişkin şu açıklamada bulunmuştu. “Ölümle erken randevusundan önce Zeynep ilk gençliğini yaşadığı kasabaya dönmelidir. Şehirde geçirdiği başarılı yılların gözünde bir anlamı kalmamıştır, ailesiyle yeniden bütünleşecektir. Ama ne kasaba bıraktığı gibidir ne de ailesi.

Yoksa geçmişteki o hayat, Zeynep’in hayalinde yaşattığı gibi değil midir? Sonradan yazdığı günlükleriyle kendini mi kandırmaktadır?

Neyse ki Fidan vardır orada. Gerçektir, güzeldir, Zeynep’in kasabadan ayrıldığı yaştadır. Ve Deli Metin vardır. Umuttur, özgürlük hayalidir, Şirinler Projesi’ni yeniden canlandırmıştır.

“Zafer Köse, Neydi O Gelecek Bayramlar’da yitirdiklerimizi ve hâlâ önümüzde uzanan umutları neşesini kaybetmeyen bir hüzünle anlatmış. Zeynep’in yılları gibi akıp giden, sorgulayıcı, keyifli, okunması gereken bir roman.”

 

Etiketler:
Sende Yorumla...