PETROLSPOR KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR
Yukarı

PETROLSPOR KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

PETROLSPOR KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR
Bu içerik 467 kez okundu.

Batman Petrolspor yönetimi, 19-20 Eylül’de başlayacak olan yeni sezon öncesinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek;  kulübün mali durumu, teknik direktör arayışı, transferler ve yeni sezonda izlenecek yol haritası hakkında bilgilendirme yaparken, merak edilen sorulara da cevap verildi. Toplantıda verilen bilgilere göre, yıllar sonra kulübün dışarıya olan borcunda düşüş yaşandığı ve transferde de 8 Batmanlı futbolcunun birden transfer edildiği açıklandı. 

BASIN İLE BİR ARAYA GELDİ

Dünyayı saran korona virüs nedeniyle ligler iptal edilmiş, küme düşme potasında olan temsilcimiz Petrolspor’da kümede kalmayı garantilemişti. Kötü geçen sürecin ardından TFF, 2020 – 2021 sezonunun Eylül’de başlayacağını duyurmasıyla birlikte Petrolspor yönetimi harekete geçti. Geçtiğimiz hafta Vali Hulusi Şahin’in başkanlığında yapılan toplantının ardından yönetim, bu kez Mezopotamya Otel’de basın ile bir araya geldi. Toplantıda son durum hakkında detaylı bir açıklama yapan kulüp başkanı Vahap Akbaş. “Geçen sezon bizden önceki dönemlere ait olan 4 milyonun üzerindeki borcu, 3.5 milyon TL’nin altına düşürdük. Bunun yanı sıra geçen sene kulübü devraldıktan sonra, 2 Milyon 561 bin TL gelir ve bağış aldık, bunun 2 Milyon 530 TL’sini harcadık. Bu sene gelir ve giderlerimizin ardından olabildiğince borçlarımızı ödeyecek ve sezon sonunda borçları en asgari düzeye indireceğiz”

“3 TEKNİK ADAMLA GÖRÜŞÜYORUZ”

Yeni teknik direktörü yakın zamanda açıklayacaklarını ifade eden Akbaş: “3 teknik adamla görüşüyoruz, yakın zamanda anlaştığımız ismi açıklayacağız. Öte yandan transfer komitesi olarak ve güvendiğimiz, görüş aldığımız teknik direktörlerin raporları doğrultusunda da, Batmanlı futbolcular Emre Aydın, Hüseyin Çiray, Serhat Özyılmaz, Veysel Karadağ, Ömer Ali Ece, Sadun Ay, Sinan Geyik ve Nesip Özel’i transfer ettik, Batman’a hayırlı olsun. Ayrıca bizle sözleşmesi devam eden Okan Toprak, İbrahim İnal, Aydın Arslan, Umut Çakar ve kaleci Hüseyin ile birlikte takımımızdaki Batmanlı futbolcu sayısı 13’e yükselmiş oldu. Anlaşacağımız teknik direktörün raporu doğrultusunda da 10 futbolcu daha transfer etmeyi düşünüyoruz. Öte yandan Erzurumspor’un da aralarında bulunduğu bazı takımlardan genç futbolcuları kadromuza dahil edebiliriz.”

“İSİMLER ÖNEMLİ DEĞİL, ÖNEMLİ OLAN PETROLSPOR’DUR”

Mali tablo ve transfer açıklamalarının ardından sosyal medyada, kamuoyunda kulüp ve kendisiyle ilgili çıkan bazı söylemler hakkında konuşan Başkan Akbaş: “1974 yılından beri Petrolspor’un içerisindeyim. 25 yıl yöneticilik yaptım. İsimler önemli değil, önemli olan Petrolspor’dur ve bu kulüp benim kırmızı çizgimdir. Şunu herkes bilmeli herkesten öneri, fikir ve görüş alabiliriz ama kararı biz veririz. Çünkü ben yönetilmem, yönetirim”  şeklindeki sert ifadeleri dikkat çekti.  Öte yandan toplantıya Petrolspor Kulüp Başkanı A. Vahap Akbaş’ın yanı sıra BATSO Başkanı Abdulkadir Demir, BATSO Başkan Yardımcısı Bayram Demirhan, Yönetim Kurulu Üyeleri Yalçın Güneştekin, Mustafa Balaban ve Basın Sözcüsü Av. Orhan Güzel katıldı.

SMS KAMPANYASI DÜZENLENECEK

Petrolspor Basın Sözcüsü Av. Orhan Güzel, toplantıda yaptığı konuşmada “Pandemi öncesi valilikten aldığımız izinle 6 aylık sürecek SMS kampanyası başlatacaktık. Tüm izinlerimizi de almıştık ama Pandemiden dolayı bunu faaliyete geçiremedik. Kısa süre içerisinde alacağımız izinle Petrolspor için SMS yardım kampanyası başlatacağız” dedi.

 

Etiketler:
Sende Yorumla...