HAVUZLAR AÇILDI, YÜZLER GÜLDÜ
Yukarı

HAVUZLAR AÇILDI, YÜZLER GÜLDÜ

HAVUZLAR AÇILDI, YÜZLER GÜLDÜ
Bu içerik 157 kez okundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde başlatılan "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesi kapsamında Batman’da iki portatif havuz açıldı.

Proje kapsamında 08- 17 yaş arasındaki kız ve erkek birçok öğrenci haftanın 5 günü ayrı seanslarda yüzme öğrenecek. Yüzme eğitimleri pandemi şartlarına uygun, sosyal mesafeli ve Bakanlığın uygun gördüğü şartlarda veriliyor. Havuz kurslarına yeni başlayan öğrencilere Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri ücretsiz bone hediye ettiler. Ateşleri ölçülerek havuza alınan çocukların mutlulukları yüzlerinden okunuyordu.

“ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU MUTLULUĞUMUZDUR”

Konu ile ilgili konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, Gençlik ve Spor Bakanlığın Batman’a kazandırdığı 2 adet portatif havuzun açılışını öğrencilerle beraber yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek şöyle dediler.  ‘’Batman merkez ve Gercüş ilçemizde toplam 2 portatif havuzumuz hizmete girdi. Antrenörlerimiz ve cankurtaranlarımız Bakanlığımızın başlattığı, ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi kapsamında yüzme eğitimlerimiz başladı. Bu havuzlarla beraber Batman merkezde havuz sayımız 5’e çıktı. İlçelerde ise Gerçüş ve Kozluk’ta birer havuz olmak üzere toplamda 7 havuzumuz oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Batman’a kazandırdığı yatırımlar itibariyle Batman gençliği ihya oldu. Batman’da umuyorum ki boğulmadan kaynaklı ölüm olayları azalır. Gençlerimizi yüzme öğrenmek için havuzlara bekliyoruz.’’ (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...