O ŞAHIS EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILSIN
Yukarı

O ŞAHIS EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILSIN

O ŞAHIS EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILSIN
Bu içerik 446 kez okundu.

Batman Düşünce ve İnanç Platformu, Beşiri ilçesinde 18 yaşındaki İ.E'nin, 16 Temmuz’da bir mektup bırakarak, intihar etmesiyle olayı ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Düşünce ve İnanç Platformu dönem sözcüsü Maruf Yalçın'ın yaptığı basın açıklamasında, çocuk yaştaki korunmasız, gencecik bir kıza cinsel saldırıda bulunan ve hayatını karartan kişinin serbest bırakılmış olması kabul edilemez olduğunu söyledi.

Yalçın; "İ.E. bıraktığı mektupta, M. O. isimli uzman çavuşun tecavüzüne uğradığını, bu nedenle bunalıma girdiğini ve canına kıydığını ifade etmiştir. Mektupta ismi belirtilen uzman çavuş gözaltına alınmış, ancak Adli Tıp Raporuna karşın serbest bırakılmıştır. İ. E. intihar girişimi sonrasında tedavi gördüğü hastanede 33 gün sonra maalesef hayatını kaybetti. Henüz çocuk yaştaki korunmasız, gencecik bir kıza cinsel saldırıda bulunan ve hayatını karartan kişinin serbest bırakılmış olması kesinlikle kabul edilemez. İfadesinde alkollü olduğunu söyleyen M. O.'nun vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamakla yükümlü olan bir güvenlik görevlisi olması işin vahametini daha da arttırmıştır." dedi.

"TUTUKLU OLARAK YARGILANSIN"

Olayın zanlısı kişinin tutuklu olarak yargılanması gerektiğine belirten Maruf Yalçın açıklamasının  devamında şöyle dedi. "İnsanlık dışı, ahlaksız bir şekilde savunmasız genç bir kızın hayatını kaybetmesine neden olan M.O.'nun tutuklu olarak yargılanması ve adaletin yerini bulmasını istiyoruz. Hayatını kaybeden gencecik kızın ailesinin ve toplumun vicdanının teskini, bir daha hiç kimsenin böyle bir cürümde bulunmaması adına M. O.'nun en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz. Batman Düşünce ve İnanç Platformu olarak da dava sürecinin takipçisi olacağımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz."

Etiketler:
Sende Yorumla...