YAŞLI ADAM TANDIR EKMEĞİ SATARAK AİLESİNİN GEÇİMİNİ SAĞLIYOR
Yukarı

YAŞLI ADAM TANDIR EKMEĞİ SATARAK AİLESİNİN GEÇİMİNİ SAĞLIYOR

Batman'da 65 yaşındaki yaşlı adam, ilerleyen yaşına ve sağlık sorunlarına rağmen sokakta tandır ekmeği satarak ailesinin geçimini sağlıyor.

YAŞLI ADAM TANDIR EKMEĞİ SATARAK AİLESİNİN GEÇİMİNİ SAĞLIYOR
Bu içerik 754 kez okundu.

Batman'da pandemi sürecinin devam etmesine rağmen hasta ve yaşlı haliyle, bir iş yerinin önünde tandır ekmeği satarak ailesinin geçimini sağlayan Şevket Akburak (65), vatandaşların takdirini topluyor.

Her gün çarşı merkezine gelen Akburak, mesken edindiği bir çayhanenin önüne tandır ekmeklerini koyarak yoldan geçen vatandaşlara satıyor.

Tandır ekmeği satarak ailesinin geçimini sağladığını belirten Akburak, eşinin 3 ayda bir aldığı engelli maaşı ve kendisinin kazancıyla geçimlerini sağlayabildiklerini söyledi.

TOKİ'de kirada oturan Akburak, yılda yaklaşık 4 bin TL aidat parası ödediğini, geçimlerini sağlamakta zorlandığından ötürü yaklaşık 3 yıldır TOKİ’ye ödeme yapamadığını dile getirdi.

İlerlemiş yaşına ve hastalığına rağmen sıcak havaya aldırış etmeden rızkı için çalışan Akburak, gençlere örneklik teşkil ediyor.

Daha önce ayakkabı boyacılığı yaptığını, ayakkabı boyacılığından bir şey kazanmadığından tandır ekmeği satmaya başladığını belirten Akburak, “65 yaşındayım. 8 senedir ayakkabı boyacılığı işini yaptım, şimdi de yapıyorum. Bundan önce tablacıydım, hastalanınca bırakmak zorunda kaldım. Şimdi de tandır ekmeği satıyorum. Günde bazen 20, bazen 30 lira kazanıyorum. TOKİ’lerde kalıyorum. Sene de 4 bin liraya yakın aidat ödüyorum. Maddi imkânsızlıktan dolayı 3 yıldır taksitlerimi ödeyemiyorum. Boya sandığım ve bu tezgâhım dışında hiçbir gelirim yok. Eşimin 500 TL kadar engelli maaşı var. Başka gelirimiz yok.” dedi.(İLKHA)

Etiketler:
Sende Yorumla...