BATMAN'DA KISITLAMA NEDEN GELMİYOR
Yukarı

BATMAN'DA KISITLAMA NEDEN GELMİYOR

BATMAN'DA KISITLAMA NEDEN GELMİYOR
Bu içerik 2104 kez okundu.

Batman'da koronavirüs salgınının pik yaptığı son haftalarda vaka sayıları hızla artmaya devam ediyor. Hastanelerde yatak bulamayan hastalar çevre illere gönderiliyor. Vatandaşlar kentte acilen sokağa çıkma kısıtlaması haberini beklediklerini söylediler. 

Kentte yapılan koronavirüs testlerinin yarısından fazlasının pozitif çıkmasına rağmen yetkililerin sokağa çıkma kısıtlamasını getirmemesi tepkilere neden oluyor. 65 yaş ve üstü vatandaşların her gün 10.00-17.00 saatleri arasında dışarı çıkabilmelerine bu saatler dışında sokağa çıkmaları yasaklanmasının bir anlam ifade etmediğini belirten vatandaşlar, vaka sayısının önüne geçmek için kentte en az bir hafta boyunca sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesi gerektiğini söylüyorlar.

 

HASTALAR BAŞKA İLLERE GÖNDERİLİYOR

Yapılan uyarılara ve yasaklara rağmen bazı insanların kurallara uymadığı ve bununla birlikte virüsün yayıldığını anlatan vatandaşlar, kentteki hastanelerin dolduğu ve yoğun bakıma yatmak zorunda kalan hastaların yer olmadığı için çevre illere gönderildiğini iddia ediliyor. Vatandaşlar kentte sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesini beklediklerini aksi halde virüse yakalanmayan kimsenin kalmayacağını ifade ettiler. (Abdurrahim Uslu) 

Etiketler:
Sende Yorumla...