TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Yukarı

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Bu içerik 185 kez okundu.
T.C.
BATMAN
İCRA DAİRESİ
2019/4617 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Batman İl, Merkez İlçe, 9574 Parsel, İLUH Mahalle/Köy, 13 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken Nitelikli Taşınmaz 690,00 m2 alanlı arsa üzerine ayrık nizam betonarme yapı tarzında tek blok şeklinde enşa edilmiş apartmanın 7. katında bina girişine göre sağ tarafta konumludur. Bina bodrum+zemin+asma+teras+6 normal kat olmak üzere 10 kattan oluşmaktadır. Binanın dış cephesi dış cephe kaplaması ile kaplıdır. Binaya ait 1 adet asansör bulunmakta olup ısınma sistemi kombi ile sağlayacak şekilde tesisat bulunmaktadır. Satışa konu taşınmaz onaylı mimari projesine göre salon, 3 oda, mutfak, banyo, antre, hol, wc-lavabo ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik, iç kapıları panel ahşap olup pencereleri pvc doğramadır. Taşınmazın bulunduğu bölge bakımından sosyal yaşamın gerektirdiği ihtiyaçlar kısa mesafeden karşılanabilmektedir. Taşınmaz projesine göre toplamda 170 m2 'dir.
Adresi Kültür Mah. Kıbrıs Şehitleri Bulvarı No:3 Mevlana Apt. Kat:7 Daire:14 Batman Merkez / BATMAN
Arsa Payı 21/332
İmar Durumu Var , İnşaat tarzı Taksmax: 0.40 , Emsal: 3.20 , Bitişik Nizam 8 Kat Ticaret+Konut (Asma Katlı) Olarak İmarlıdır.
Kıymeti 250.000,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler : AT 3402 sayılı kanunun 22. maddesi kapsamında kadastro güncellenme çalışmasına tabidir.
1. Satış Günü 19/10/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü 13/11/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4617 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/08/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
Etiketler:
Sende Yorumla...