İÇKİLİ RESTORANA MAHALLELİDEN TEPKİ
Yukarı

İÇKİLİ RESTORANA MAHALLELİDEN TEPKİ

İÇKİLİ RESTORANA MAHALLELİDEN TEPKİ
Bu içerik 3625 kez okundu.

Batman’da, yasalara aykırı olmasına rağmen cami, müftülük ve okulların hemen yanı başında açılan içkili restorana büyük tepki gösteren mahalle sakinleri, yetkilileri göreve çağırarak restoranın kapatılmasını istedi.

Batman’ın en büyük mahallelerinden biri olan Gap Mahallesinde cami, müftülük ve okulların hemen yanı başında içkili restoranın açılması tepkileri beraberinde getirdi. Gap Mahalle sakinleri bu durumun hem yasalara aykırı olduğunu hem de kendilerini rahatsız edip huzursuz ettiğini belirterek tepki gösterdi. Caminin hemen yanı başında böyle bir yerin açılmasının büyük bir utanç olduğunu vurgulayan vatandaşlar, restorandın büyük gürültü kirliliği ile de kendilerini rahatsız ettiğini söyledi. Sadece cami değil, restorandın olduğu yerde çok sayıda okul olduğunu, müftülük ve sağlık ocağı bulunduğunu ifade eden vatandaşlar, çocuklarının ve ailelerin güvenliği için endişe duyduklarını belirttiler. Mahallelerinin göbeğinde içkili restoran istemediklerini söyleyen mahalle sakinleri, restorandın ya mahalle dışına taşınmasını ya da kapatılmasını talep ettiler.

“ACİL MÜDAHALE EDİLMELİ”

Duruma müdahale edilmesini isteyen mahalle sakinlerinden Aydın Bozkurt, “Bakanlığa şunları söylemek istiyorum; açılan alkollü kafe hem kapımızın önünde hem de etrafında 3 tane okul var ve bu okullarda çocuklarımız okumakta, öğrencilere oldukça zararlı. Kafenin içkili olduğunu, hâlâ faaliyette olup bakanlıktan izin alındığını öğreniyoruz. Bu duruma acilen müdahale edilip kapanmasını istiyoruz.” dedi. (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...