KOZLUK ESNAFI DERTLİ
Yukarı

KOZLUK ESNAFI DERTLİ

KOZLUK ESNAFI DERTLİ
Bu içerik 462 kez okundu.

Batman’ın Kozluk ilçe sanayi esnafı, su, kanalizasyon ve yol sorunlarının bir an önce çözüme kavuşturulmasını istiyor. 60 bin nüfusuyla Batman’ın en büyük ilçesi olan Kozluk’ta (Hezo) 1,5 yıl önce faaliyete giren Kozluk Sanayi Sitesi’nde su, kanalizasyon ve yol sorunlarının olması esnafı mağdur ediyor. Yetkili mercilere seslenen esnaf, söz konusu sıkıntılarının giderilmesini bekliyor.

Önceki belediye döneminde yapılan ve üzerinde hassasiyetle durulmadığı için şu an sorunları peyda olan Kozluk Sanayi Sitesi'nin esnafı, bir önceki belediyenin bıraktığı borç bataklığından dolayı mevcut belediyenin kıt imkânlarla hizmet yapmaya çalıştığına dikkati çekiyor. 8 aydan beridir sorunlarının çözülmediğini, bu yüzden sanayi sitesindeki işyerlerinin çoğunluğunun boş kaldığını belirten esnaf, abdest alıp namaz bile kılamadıklarını, lavabo ve tuvaletlerinin kokudan geçilmediğini ifade ediyor.

BELEDİYE SIFIR İMKANLARLA BİR ŞEYLER YAPMAYA ÇALIŞIYOR

Sanayi Sitesi'nin çıkış yolunun da çok sıkıntılı olduğunu belirten esnaf, karşı tarafa herhangi bir yol verilmediği için araçların ters yönden ilerlediğini ve bunun da kazalara davetiye çıkardığını kaydediyor. Sanayi esnaflarından Enes Barlık;  “Burada ne tür sıkıntılar olduğunu buraya 5 dakika girip çıkan herkes biliyor. Su sıkıntısı yaşıyoruz. Amacımız bağcıyı dövmek değil. Kim suçlu kim suçsuz bizi ilgilendirmez. Suyumuz yok, biz sadece sıkıntımızın giderilmesini istiyoruz. Belediye sıfır imkânlarla uğraşıp bir şeyler yapmaya çalışıyor. İnanıyorum ki elinden gelmeyeni de yapmaya çalışıyor. Ama kim giderecek bu sıkıntımızı önemli değil. Yeter ki yetkililer ilgilensin. Bir aracı çalıştırmadan o araçtaki arızayı fark edemezsiniz. Kimse burada su ihtiyacı duymadı çünkü su ihtiyacı duyacak kimse yoktu. Sanayi esnafı yoktu, müşteri yoktu. Ne zaman ki biz açtık, millet geldi, musluğu açtık o zaman sıkıntının olduğunu gördük. Bu sıkıntı şu an var olan bir sıkıntı değil, baştan var olan bir sıkıntı.” dedi. (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...