3 İLÇEDE 30 EV KARANTİNAYA ALINDI
Yukarı

3 İLÇEDE 30 EV KARANTİNAYA ALINDI

Batman'ın Kozluk, Sason ve Gercüş ilçelerinde bulunan toplam 30 evin yeni tip Coronavirus (Covid-19) nedeniyle karantinaya alındığı duyuruldu.

3 İLÇEDE 30 EV KARANTİNAYA ALINDI
Bu içerik 963 kez okundu.

KOZLUK’TA 25 EV KARANTİNAYA ALINDI

Kozluk İlçe Kaymakamlığından yapılan açıklamada, “Yamaçlı Mahallesinde 3 hane, Komando Mahallesinde 4 hane, Yukarı Güneşli Mahallesinde 1 hane, Aşağı Güneşli Mahallesinde 1 hane, Kale Mahallesinde 1 hane, Şemdinağa Mahallesinde 1 hane, Tepecik Mahallesinde 7 hane, Ulaşlı köyünde 1 hane, Hamam Mahallesinde 1 hane, Armutlu köyü Şat mezrasında 1 hane, Selahaddini Eyyubi Mahallesinde 2 hane, Oyuktaş köyü Yeşilyurt mezrasında 1 hane, İslambey Mahallesinde 1 hane, olmak üzere toplam 25 hane karantinaya alınmıştır.” denildi.

 

SASON’DA 3 ADRESE KARANTİNA

Batman'ın Sason İlçe Kaymakamlığı, ilçede 3 adreste Coronavirus (Covid-19) salgını nedeniyle karantina uygulandığını duyurdu.

Sason İlçe Kaymakamlığından yapılan açıklamada, "İlçemiz Sevek Mahallesinde bir adreste, Çalışırlar köyünde bir adreste ve Boğazkapı köyünde bir adreste, Coronavirus (Covid-19) salgının kontrolü amacıyla Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. Maddeleri kapsamında ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulamasına karar verildiği ve karantina sürecinin halihazırda devam ettiği duyurulur." denildi.

 

GERCÜŞ’TE 2 EV KARANTİNAYA ALINDI

Batman Gercüş İlçe Kaymakamlığı, Yolağzı Mahallesi ve Yenice köyünde 2 evin, yeni tip Coronavirus nedeniyle karantinaya alındığını bildirdi.

Gercüş Kaymakamlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Coronavirus tedbirleri kapsamında ilçemiz Umumi Hıfzısıhha Kurulu'nun kararı gereği; Covid-19 salgınının yayılmasını önlemek ve vatandaşlarımızı bu salgından korumak için 14 gün süreyle ilçemiz Yolağzı Mahallesi Yolağzı Küme Evleri No: 316 ve Yenice köyü Yenice Küme Evleri No: 56 adresli hane karantinaya alınmış olup belirtilen adrese giriş ve çıkışlar yasaklanmıştır." denildi.(

 

Etiketler:
Sende Yorumla...