PTT KARGO’YA COVİD ENGELİ!
Yukarı

PTT KARGO’YA COVİD ENGELİ!

PTT KARGO’YA COVİD ENGELİ!
Bu içerik 1160 kez okundu.

PTT kargo dağıtımında çalışan iki kişinin Covid-19 testinin Pozitif çıkmasından dolayı Kargo dağıtımında gecikme meydana geldi.

Bir merkez dağıtım şubesi bulan PTT kargoda 10 personel ve 8 araçla Batman’da kargo dağıtımı gerçekleştiriliyor.

Covid- 19 testi pozitif çıkan iki dağıtımcı karantinaya alınırken, karantinada buluna Kargo Müdürü başta olmak üzere bir şef ve 4 kargo dağıtıcısının testleri negatif çıktı. Personel testleri negatif çıkmasından sonra PTT kargoda biriken kargolar önceki gün dağıtıma başlandı.

PTT’NİN SADECE BİR DAĞITIM ŞUBESİ VAR

PTT Kargo ile gönderilen ve gelen kargoların dağıtım işlemlerinin gecikmesinden dolayı binlerce vatandaş mağduriyet yaşadı. Gelen kargoların dağıtımını gerçekleştiremeyen PTT Müdürlüğüne bağlı Kargo bölümü kargoları ulaştırmakta sorun yaşıyor.

PTT Başmüdürlüğüne bağlı PTT Kargonun Batman’da bir tek şubesi bulunmasında dolayı kargoların ulaştırılması sorun oldu. 8 araç ve 10 dağıtım personelinin bulunduğu PTT Batman Kargo şubesi yetersiz kalıyor. PTT kargo çalışanları yoğun çalışmasına rağmen biriken yüzlerce kargoyu zamanında teslim edemiyor.

ÖZEL KARGOLAR ÖRNEK ALINSIN

Yaklaşık bir haftaya süredir kargolarını bekleyen vatandaşlar, ulaştırılamayan kargolardan dolayı mağduriyet yaşadıklarını ifade etti.

Önemli evrakların ve ev ihtiyaçlarının ulaşmamasından dolayı PTT kargonun kendini yenilemesi gerektiğini ifade eden vatandaşlar, “Batman büyükşehir olma yolunda hızla büyüyor. Bu büyümeyi takip edemeyen PTT Kargonun özel kargoları örnek almasını bekliyoruz. Bazı özel kargoları Batman 3 şube açarak kargoları sorunsuz dağıttıklarına şahit oluyoruz. PTT Kargonun tek şubesinin bulunması ise gerçekten büyük mağduriyetlerin yaşanmasına neden oluyor.” Dedi.

BUNU YAPMA HAKKINIZ YOK!

PTT Kargo ile gelen kargoların dağıtımının geç yapıldığını ifade eden vatandaş, “Kargoların bazen günler ve haftalar sonra ulaştırıldığına şahit oluyoruz. Bu konuda PTT Başmüdürlüğünün yetersiz kalması vatandaşı büyük şekilde mağdur ediyor. PTT’nin ek şubeler açarak personel sayısını arttırması gerekir. Yöneticilerin duyarsız kalarak bunu yapma hakkı yoktur” dedi.  (Mahsum Cihangir)

Etiketler:
Sende Yorumla...