EVLENEN GENÇLERE ÇEYİZ YARDIMI YAPIYOR
Yukarı

EVLENEN GENÇLERE ÇEYİZ YARDIMI YAPIYOR

EVLENEN GENÇLERE ÇEYİZ YARDIMI YAPIYOR
Bu içerik 1568 kez okundu.

Batman Gercüş'e bağlı Kayapınar Beldesi Belediye Başkanı Samir Özhan, kısa süre içerisinde birçok önemli projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, hedeflerinin beldeyi geliştirip bir an önce ilçeye dönüştürmek olduğunu söyledi.Belediye Başkanı Samir Özhan, beldede evlenen gençlere de çeyiz yardımında bulunduklarını da ifade etti.

Beldede alt ve üstyapı çalışmaları, sosyal belediyecilik alanında yaptıkları çalışmaları ile yeni projeler hakkında bilgi veren Başkan Özhan, birçok sorunu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturacaklarını söyledi.Özhan, “31 Mart 2019 yerel seçimlerinde, Kayapınar belde halkı teveccühünü bizden yana gösterdi. Bizler de bu teveccühe layık olabilmek için gece gündüz demeden halkımıza hizmet etmek istiyoruz. Parti olarak farkımızı da ortaya koyup özellikle de adaletten yana yaptığımız faaliyetlerimize belde halkımız da şahitlik etmiştir.” dedi.

SU KUYUSU PROJESİ

Kısa süre zarfında belediye olarak yaptıkları hizmetlerin ortada olduğunu ifade eden Başkan Özhan, “Suyumuzun az olması hasebiyle saatte 25 ton akan suyumuzu 52 tona çıkardık, buna rağmen hâlâ bazı sıkıntılarımız var.” diye konuştu. Özhan, projelerinin arasında yeni bir su kuyusunu hizmete açmak olduğunu kaydetti.

EVLENEN GENÇLERE YARDIM

Evlenen gençlere çeyiz yardımı yaptıklarını vurgulayan Özhan, ayrıca vefat eden her vatandaş için bir öğün taziye yemeği yardımı da yaptıklarını söyledi.

PAZAR ALANI VE ÇAY BAHÇESİ PROJESİ

Beldede iki büyük sorun olan pazar yeri ve çay bahçesi projesini de hayata geçireceklerini ifade eden Özhan şöyle devam etti:“Bunlarla beraber belediyemizin, beldemizin belki de en büyük sıkıntısı olan pazar alanının ve çay bahçesinin olmaması hasebiyle beldenin merkezi noktasında yaklaşık 2 bin metrekarelik bir arsayı aldık, projesi de tamamlandı. En kısa bir zamanda inşaatına başlayacağız. Bir yandan hem pazar alanımız hem de halkımızın oturup da bir çay içebilecekleri çay bahçeleri olacaktır inşallah.”

 “TEKSTİL ATÖLYESİNDE 65 KİŞİ EKMEK YİYOR”

İstihdama çok önem verdiğini vurgulayan Özhan, “Benim gencim neden Antalya'da, İstanbul'da çalışsın? Beldemizde istihdam alanı oluşturmak için seçilir seçilmez ilk işim bir iş adamı ile anlaşarak, beldemde belediyeye ait 1000 metrekarelik bir yeri tekstil atölyesine çevirmek oldu ve şu anda atölyede yaklaşık 65 kişi ekmeğini yiyor. Bu yeterli mi, elbette değil.” ifadelerini kullandı.

“YENİ YATIRIMLA 40-45 KİŞİ DAHA İSTİHDAM EDİLECEK”

Yeni istihdam alanları oluşturmak için çalıştıklarını belirten Özhan, “Şu an bu bölgede ‘Nahit taşı’ denildiği zaman akla ilk gelen yerlerden bir tanesi de Kayapınar'dır. Yaptığımız girişimler sonucunda Nahit taşını bir iş adamı kesmektedir ve inşallah bu girişimimizin sonucunda iş adamının sayesinde yapılacak yatırımla en kısa bir zamanda orada da yaklaşık 40-45 kişinin istihdam edeceği şekilde faaliyete geçecektir.” şeklinde konuştu.

Etiketler:
Sende Yorumla...