HASANKEYFLİLER PROJEDEN MEMNUN
Yukarı

HASANKEYFLİLER PROJEDEN MEMNUN

HASANKEYFLİLER PROJEDEN MEMNUN
Bu içerik 1008 kez okundu.

60. Hükümet Çevre ve Orman Bakanı. 61,62,63,64 ve 65. Hükümet Orman ve Su İşleri Bakanı, Dünya Su Konseyi Eski Guvernörü, Cumhurbaşkanı Irak Özel Temsilcisi Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Hasankeyflilerin yeni Ilısu barajı ve yeni yerleşim yerlerinden memnun olduklarını belirtti.

Önceki gün Hasankeyf ilçesinde eksikliklerin giderilmesi ve sorunların çözümü için Ankara'dan gelen heyette yer alan eski bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, sosyal medya hesabından Ilısu ve yeni Hasankeyf yerleşim yeri ile ilgili bilgi verdi.

"ŞER ODAKLARI KARŞI ÇIKIYOR"

 Eroğlu, Ülkenin kalkınmasını istemeyen şer odaklarının Ilısu baraj projesine karşı çıktıklarını bildirdi. Hasankeyflilerin ise Ilısu baraj projesi ve yeni Hasankeyf yerleşim yerinden memnun olduklarını belirterek şunları söyledi. " Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ülkemizin kalkınması ve refahı için çok önemli bir projedir. Ayrıca bölgenin gelişmesi ve kalkınması bakımından bir fırsat olmuştur. Daha proje safhasındayken bazı şer güçlerin karşı çıktığı bu muazzam projeyi başından sonuna kadar her safhasını bizzat takip ettim. Hasankeyfliler projeden ve yeni yerleşim yerlerinden gayet memnunlar. Bu memnuniyetlerini de sürekli dile getiriyorlar. Her fırsatta ülkemizi dışarıya karşı şikâyet edenler, ülkemizin kalkınmasını istemeyenlerin ekmeğine yağ sürerek bu projeye karşı çıkmaktadırlar."

Etiketler:
Sende Yorumla...