KUYUMCU, MAĞDURİYETİNİN GİDERİLMESİNİ İSTİYOR
Yukarı

KUYUMCU, MAĞDURİYETİNİN GİDERİLMESİNİ İSTİYOR

 KUYUMCU, MAĞDURİYETİNİN GİDERİLMESİNİ İSTİYOR
Bu içerik 760 kez okundu.

Batman’da 25 Temmuz günü bir kuyumcunun kilitli kapısını demir çubukla kırarak içeri giren hırsız yaklaşık 200 bin TL değerinde altın çaldı. 3 kişinin de gözcülük yaptığı hırsızlık anı kameraya yansımıştı. Kuyumcu pasajında Şehmus Kaplan’a ait kuyumcu dükkânına girerek altınları çalan 4 hırsız izlerini kaybettirdi. Polis ekipleri iş yerinin güvenlik kamerasına yansıyan hırsızları yakalamak için çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda kuyumcu dükkânına girdiği tespit edilen 4 hırsız bir hafta sonra düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen hırsızlar çıkarıldıkları mahkeme tarafından ‘hırsızlık’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kuyumcu dükkanının sahibi Şehmus Kaplan, iş yerine giren hırsızla birlikte gözcülük yapan 3 kişinin de tutuklandığını, ancak mağduriyetinin giderilmediğini söyledi. Hırsızların yaklaşık 200 bin TL değerindeki altınları bir hafta içinde harcadıklarını iddia ettikleri için altınlarını geri alamadığını belirten Kaplan, hırsızlık suçuna ilişkin caydırıcı bir yasanın çıkarılmasını istedi.

 “417 GRAM ALTIN ÇALINDI”

Kaplan, “25 Temmuz günü ikindi namazını kılmak için dükkandan çıktım, kapıyı da kilitledim. Dönüşte baktım ki dükkanın iki kilidini de kırıp içeri girmişler. Hemen polislere haber verdim. Polisler incelemelerini yaptılar. Kameralara bakıp onları tespit ettiler. Altınlarımı hesapladığımda 417 gram altın çaldıklarını polislere bildirdim. Yaklaşık 8 gün sonra hırsızlar yakalandılar. Onları cezaevine attılar. Onlara sorduklarında parayı yediklerini söylediler.” diye konuştu.

 “30 YILLIK EMEĞİM BOŞA GİTTİ”

“8 günde 200 bin lira parayı kim harcayabilir?” diye soran Kaplan, “Bunların anne ve babalarının da haberi var. Çok mağdurum. Bu hırsızlara güzel bir yasa çıkarsınlar. Ya da ellerini kessinler. 30 yıllık emeğim boşa gitti. Bir de borçlu borcunu istiyor. Psikolojim bozuldu. Hırsızların 2-3 ay yatıp çıkmaması lazım. Ağır bir ceza gelmesi lazım. 30 yıl itfaiye eri olarak gece-gündüz çalıştım, iki dakika içerisinde emeğimi alıp gittiler. Hakim ve savcıların vicdanına bırakıyorum. Mağdurum, mağduriyetimin giderilmesini istiyorum.” ifadelerini kullandı.(İLKHA)

Etiketler:
Sende Yorumla...