ADAYLARA TAVSİYELER
Yukarı

ADAYLARA TAVSİYELER

ADAYLARA TAVSİYELER
Bu içerik 183 kez okundu.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) katılan adayların üniversite tercih işlemleri alınmaya devam ediyor. YKS tercih sonuçlarıyla adaylar istedikleri bölümleri tercih ederken, eğitimciler ise önemli tavsiyelerde bulunuyor.

Üniversite adaylarına 7-14 Ağustos’ta yapılacak tercihlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Batman Erdemli Eğitimciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Emin Sütçü, öğrencilerin tercih edecekleri üniversitenin ve mesleğin kendi karakterlerine, mizaçlarına ve yeteneklerine uygun olması gerektiğini söyledi.

Sütçü, “Bilindiği üzere zorlu bir senelik maratonun sonuna gelmiş bulunmaktayız. Özellikle öğrencilerimiz, aileleri ile birlikte çok fazla sıkıntı ve zahmet çektiler ve bir sınava girdiler. Şu an tercih sürecindeyiz, bu konuda birçok tavsiyelerde bulunulmuş, öğrencilerimiz uzmanların görüşlerine başvurmuşlar destek almışlardır. Biz de tercihlerin bitmesine çok az zaman kala tavsiyelerde bulunmak istedik.” dedi.

“TERCİHLER YETENEKLERİNE UYGUN OLMASI GEREKİR”

Öğrencilerin kimsenin baskısı altında kalmadan tavsiyelere de uyarak tercihlerini yapması gerektiğini vurgulayan Sütçü, “Öncelikle öğrencilerimizin tercih sürecinde dikkat etmeleri gereken hususların başında tercih edecekleri üniversitenin ve mesleğin kendi karakterlerine, kendi mizaçlarına ve yeteneklerine uygun olması gerekmektedir. Yaygın bir sorun haline gelen, öğrencilerimizin bir ya da iki yıl hazırlanıp, istediğini elde edemediği vakit çevre baskısından veya aynı maratonu ve hazırlığı gözüne kestiremediğinden, bir an önce tercih yapıp kurtulmak veyahut uzaklaşmak derdine düşmektedirler, bu kesinlikle çok yanlış bir durumdur.” diye konuştu.

Etiketler:
Sende Yorumla...