SAHRA HASTANESİ TALEBİ
Yukarı

SAHRA HASTANESİ TALEBİ

SAHRA HASTANESİ TALEBİ
Bu içerik 787 kez okundu.

Batman’da artan Coronavirus vaka sayıları karşısında Bölge Devlet Hastanesinin çok yetersiz kaldığını belirten vatandaşlar, ivedi şekilde kentte sahra hastanesi kurulması gerektiğini belirterek yetkililere çağrıda bulundu.

Batman Bölge Devlet Hastanesi, Coronavirus (Covid-19) salgınına karşı halkın ihtiyacına cevap veremez hale geldi. Sağlık sisteminin çok yetersiz kaldığı kentte halk, hastanede bazı poliklinik hizmetlerinin verilmemesi nedeniyle normal poliklinik hizmeti için bile özel hastanelere gitmek zorunda kalıyor. Özel hastaneler ise adeta bu durumu fırsat bilerek fahiş fatura çıkartıyor.

Batman’da özel hastanelerin Covid-19 hastalarını ve vatandaşları ticari meta olarak gördüğünü belirten vatandaşlar, büyük bir mağduriyet yaşadıklarını belirttiler. Yetkililerin halkı özel hastanelerin insafına terk etmemesi gerektiğini ifade eden vatandaşlar, bir an önce kentte sahra hastanesi kurulması gerektiğini söylediler.

 “HASTANELERDE YER YOK”

İlde belirtiler olmasına rağmen Covid-19 testinin yapılmadığını ileri süren vatandaşlardan Ferhan Dağ, “Batman’da Covid-19 testleri bildiğim kadarı ile Bölge Hastanesinde yapılmıyor. Testlerin bir an önce Bölge Hastanesinde yapılmasını ve yaklaşık 5 gün süren sonuçların da en kısa sürede çıkarılmasını istiyoruz. Coronavirus hastalığı Batman’da bayağı çoğaldığından hastanelerde şu anda yer yok. Batman’a en kısa sürede 300 veya 400 yataklı hastanenin yapılması gerekiyor.” dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...