TERCİH DANIŞMANLIĞI HİZMETİ VERİLMEYE BAŞLANDI
Yukarı

TERCİH DANIŞMANLIĞI HİZMETİ VERİLMEYE BAŞLANDI

TERCİH DANIŞMANLIĞI HİZMETİ VERİLMEYE BAŞLANDI
Bu içerik 144 kez okundu.

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı RAM (Rehberlik Araştırma Merkezi) tarafından Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) tercihlerini yapacak öğrenciler için 06-14 Ağustos tarihleri arasında tercih danışmanlık hizmeti verilmeye başlandı.

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Rehberlik Araştırma Merkezi Koordinatörlüğünde oluşturulan YKS Tercih Danışmanlığı Birimleri; öğrencilerin ilgi, istek, yetenek, başarı, kişilik özellikleri ve gelecek planlamaları doğrultusunda öğrencilerin kendisini tanıması ve sağlıklı tercihler yapması amacıyla hizmet vermeye başladı.

Batman Merkezdeki her ortaöğretim kurumu bünyesinde, toplam 75 Rehberlik Öğretmeni tarafından 06-14 Ağustos tarihleri arasında verilecek tercih danışmanlığı hizmeti, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden 10:00 ile 16:00 saatleri arasında online şekilde hizmet verecek.

Mezun durumda olan ya da internet erişimi bulunmayan öğrencilere ise, Batman Rehberlik ve Araştırma Merkezi 0488 212 16 45 numaralı telefon hattından tercih danışmanlığı hizmeti verilecek.

Etiketler:
Sende Yorumla...