VALİ, ESNAF ZİYARETİNDE MASKE VE MESAFEYE DİKKAT ÇEKTİ
Yukarı

VALİ, ESNAF ZİYARETİNDE MASKE VE MESAFEYE DİKKAT ÇEKTİ

VALİ, ESNAF ZİYARETİNDE MASKE VE MESAFEYE DİKKAT ÇEKTİ
Bu içerik 345 kez okundu.

İçişleri Bakanlığının 81 Valiliğe göndermiş olduğu genelge doğrultusunda ülke genelinde eş zamanlı düzenlenen Koronavirüs denetimi Batman’da da il genelinde yapıldı.

İçişleri Bakanlığımızın talimatıyla başta güvenlik personeli olmak üzere ilgili kurumlarımızın personeli tarafından oluşturulan ekipler; iş yerleri, AVM’ler, semt pazarları,  parklar, nikah salonları, düğün salonları, lokanta, cafe, kahvehane, internet cafeler, toplu ulaşım araçları gibi birçok noktada  maske, mesafe ve hijyen denetimi yaptı.

Denetimler kapsamında Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, gündüz saatlerinde Turgut Özel Bulvarı’nda akşam saatlerinde de Cumhuriyet Meydanı, Ulu Cami Mevkii, Alo Tavşo Pazarı, Gülistan Caddesi ve Elma Sokağı’nda ekipler tarafında yapılan Covid-19 denetimlerine eşlik ederek, vatandaşları maske,  hijyen ve sosyal mesafe konusunda uyardı.

TÜM TİCARİ İŞLETMELER DENETLENİYOR

Denetimler sırasında İlimizde Covid-19 ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Şahin,  Türkiye genelinde olduğu gibi Batman'da da koronavirüsle mücadelenin yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek,  "Başta emniyet mensupları,  jandarma, belediye zabıtaları,  diğer kamu kurum ve kuruluşlardaki personelimizin katılımı ile yoğun bir denetim yapıyoruz. Tüm ticari işletmeleri (lokanta, cafe, kahvehane, internet cafe vb.) denetliyoruz.  Sokaklarda yaptığımız denetimlerde; maske,  hijyen ve sosyal mesafe konusunda bilinçlendirme ve farkındalık çalışması yapıyoruz. Ben de hem arkadaşlarımızın çalışmalarını kontrol etmek hem de esnafımızı ziyaret etmek üzere çıktım.  Hedefimiz tüm Türkiye'de olduğu gibi Batman'da da salgının yayılmasını engellemek ve sonbahara daha rahat bir şekilde girmek" dedi. 

Etiketler:
Sende Yorumla...