PTT KUYRUĞUNA ÇÖZÜM BULUNAMIYOR
Yukarı

PTT KUYRUĞUNA ÇÖZÜM BULUNAMIYOR

PTT KUYRUĞUNA ÇÖZÜM BULUNAMIYOR
Bu içerik 222 kez okundu.

​Coronavirus vaka sayılarının arttığı Batman'da işlem yaptırmak için PTT'ye gelen vatandaşların kapı önünde uzun kuyruklar oluşturması endişelere neden oluyor.

Batman Merkez PTT binası ve diğer şubelerin önünde sabahın erken saatlerinden itibaren elektrik faturası ve engelli aylığı için uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, yetkililerden PTT binaları önünde oluşan kuyruğa çözüm bulmalarını istediler.

Batman'daki PTT şubelerinin ve personel sayısının yetersiz olduğundan dolayı uzun kuyrukların oluştuğunu belirten vatandaşlar, bu durumun Coronavirus'un yayılmasını da tetiklediğine dikkati çektiler.

" KUYRUĞA BİR ÇÖZÜM BULUNAMADI"

PTT şubelerinin artırılmasının kuyruk sorununa çözüm olacağını ifade eden Rıfha Akboğa şöyle konuştu: "Sabah saat 08.00'den beri burada sıradayım. Şu anda önümde yaklaşık 300 kişi var, elektrik faturamı ödemek için mecburen sıramın gelmesini bekleyeceğim. Batman'ın hali her zaman böyledir, PTT kuyruğuna bir çözüm bulunamadı. Yetkililerden PTT şubelerini artırmalarını istiyoruz. Şubeler artarsa kuyruk sorunu biter diye düşünüyorum."

"ŞUBELER YETERSİZ, DAHA FAZLA AÇILMASINI İSTİYORUZ"

Pandemi sürecinde olunmasına rağmen PTT önlerinde hiçbir önlemin alınmadığını vurgulayan Abdulkadir Tarhan, "Batman'ın hangi PTT şubesine giderseniz gidin sıra kuyruğu vardır. Sabah saat 08.00'den beri buradayım. Görüyorsunuz yaşlı insanlar kuyrukta bekliyor, yaşlı insanları kuyrukta bekletmeden içeriye almaları gerekir ama bunu takip edecek görevli kimse burada yok. Devlet yetkililerinden bu kuyruk sorununa bir çözüm bulmalarını bekliyoruz. Yaşlı ve hasta insanların maaşları evlerine götürülmediğinden buraya kadar gelerek kuyrukta bekleyip mağdur oluyorlar. Batman'da PTT şubeleri yetersiz, 2 veya 3 tane daha açılmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Etiketler:
Sende Yorumla...