KORONA TEST KUYRUĞU
Yukarı

KORONA TEST KUYRUĞU

KORONA TEST KUYRUĞU
Bu içerik 597 kez okundu.

Artan vakalar nedeniyle Batman Bölge Devlet Hastanesi Covid-19 polikliniklerinin önünde uzun kuyruklar oluştu.Yeni tip Corovavirus vaka sayılarının arttığı Batman'da, Bölge Devlet Hastanesi'nde Covid-19 testi için bekleyen vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uymadıkları görüldü. Hastanenin yetersizliğine dikkat çeken bazı vatandaşlar, Covid-19 testi için saatlerce hastanenin önünde beklediklerini belirterek poliklinik ve personel sayısının artırılması gerektiği çağrısında bulundu.

" 48 SAAT SÜRE VERİLİYOR VE HASTA EVİNE GÖNDERİLİYOR"

Test sonucu için 48 saat süre verilerek hastaların evine gönderildiğini dile getiren vatandaşlardan Sadık Tekin, "Saat 11,00'dan 14,30'a kadar dışardan içeriye bir kişi bile almadılar. İçeride birileri varsa da bilmiyoruz. Görevlilerle biraz tartıştık. Ekran 3 buçuk saattir 101 rakamını gösteriyor. 'Eğer hastaları almıyorsanız içeriye demek ki bir problem var ya içerde sırası olmayanları alıyorsunuz ya da çalışmıyorsunuz.' dedikten sonra yarım saate 40-50 kişiyi içeri almaya başladılar. Batman Bölge Hastanesi, Batman halkı için kesinlikle yersizdir. Daha önce cihazları varmış her halde o zamanlarda 3 saate civarında sonuçlar çıkıyordu. Şu anda ise, 48 saat süre veriyorlar. Test veren hasta eve gönderiliyor ve ailesiyle beraber yaşamaya devam ediyor. Şayet hasta pozitif ise, bütün ailesine de bulaştırıyor. Bu konuya da dikkat edilmesi gerekmektedir." diye konuştu.

"YETKİLİLERİN BU DURUMA MÜDAHALE ETMELERİNİ İSTİYORUZ"

Hastanede oluşan yoğunluğa yetkililerin acil çözüm bulmamaları gerektiğini söyleyen Suat Buhara, "Sabah saat 09.45'te hastaneye gelerek 108 numaralı sırayı aldım. Görevliler öğleye kadar 100'e kadar alacaklarını, 100 sayısının üstündekileri de saat 14.00'ten sonra alacaklarını söylediler. Şu an saat 14.30 ve içerisi çok kalabalık, sıra çok ağır ilerliyor. Yetkililerin bu duruma müdahale etmelerini istiyoruz. Bura da 400'üncü sıranın da kesildiğini gördüm." dedi.( İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...