KÖY ÇOCUKLARIYLA BİR ARAYA GELDİLER
Advert
Yukarı

KÖY ÇOCUKLARIYLA BİR ARAYA GELDİLER

KÖY ÇOCUKLARIYLA BİR ARAYA GELDİLER
Bu içerik 162 kez okundu.

Sportif aktivitelerden yararlanmak amacıyla Belediye Spor İşleri Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün müşterek çalışması doğrultusunda köyde yaşayan çocuklarla bir araya gelindi.

Badminton, Voleybol, Atletizm, Futbol gibi branşlarında eğlenceli yarışmaların düzenlendiği etkinliklerde öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. İlk etkinlik için Beşiri ilçesine bağlı Danalı Köyüne giderek çocukların sportif aktivitelerden faydalanması amacıyla Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’in talimatıyla hayata geçirilen ‘Köyleri Geziyoruz, Sporu Sevdiriyoruz’ adı altındaki etkinlikten çocuklar kadar köy sakinleri de memnun kaldı.  Köyden şehir merkezine gelme imkanı bulunmayan ve sportif etkinliklerden yararlanamayan çocukların bulundukları köylere giderek mini saha, voleybol ve badminton ile atletizm yarışmaları için ortam sağlayan Belediye Spor İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık yarım saat içerisinde oyun alanı oluşturdu. Köy çocuklarına t-shirt ve şapkanın yanı sıra değişik ikramlarda da bulunan yetkililer, çocukların sosyal mesafe kurallarına uygun olarak hareket etmesi ve pandemi riskine karşı maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması için ortam oluşturdu.

ETKİNLİĞİN DEVAMINI İSTEDİLER

 Farklı branşlarda görev alan eğitmenlerin gösterdikleri hareketleri uygulayan çocukların mutlulukları görülmeye değerdi. Köy sakinleri bu tür etkinliklerin devam etmesini dileyerek, emeği geçen başta Vali Hulusi Şahin olmak üzere tüm Belediye personeline teşekkürlerini iletti.

 Batman Belediyesi Spor İşleri Müdürü Burak Eren de, "Batman şehir merkezine gelemeyen ve köyde yaşayan çocuklarımızın yanına gittik. Sayın Valimiz Hulusi Şahin’in de destek ve talimatıyla Beşiri İlçemize bağlı Danalı Köyünde ilk çalışmalarımıza başladık. Yarışma ve ödüllerimizle çocuklarımızla mutlu ve güzel bir gün geçirdik” ifadelerinde bulundu.  Sportif etkinliklerin belirli aralıklarla Beşiri, Kozluk, Hasankeyf, Gercüş ve Sason İlçelerine bağlı köylerde devam edeceği belirtildi.

Etiketler:
Sende Yorumla...