KURBAN KESİM TOPLANTISI YAPILDI
Advert
Yukarı

KURBAN KESİM TOPLANTISI YAPILDI

KURBAN KESİM TOPLANTISI YAPILDI
Bu içerik 99 kez okundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle sürdürülen 2020 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım Toplantısı Batman İl Müftülüğünce gerçekleştirildi.

Batman İl Müftülüğü, “Türkiye Diyanet Vakfı 2020 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım Ve İstişare Toplantısı" İl Müftüsü Turgut Erhan başkanlığında yapıldı.

Korona virüs tedbirlerine riayet edilerek İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri ve Kurban Kesim ve dağıtım organizasyonunda görevli İmam Hatiplerin katıldığı toplantıda konuşan İl Müftüsü Turgut Erhan, Türkiye Diyanet Vakfınca yürütülen vekâlet yoluyla kurban organizasyonun önemini dile getirerek gerekli hassasiyet ve ilginin gösterilmesini istedi.

İl Müftüsü Erhan yaptığı konuşmada, Kurban ibadetinin çok önemli olduğunu, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile yapılan vekâlet ile kurban organizasyonun bir iyilik ve paylaşma hareketi olduğunu ve bunun hakkıyla yerine getirilmesi gerektiğini ifade etti.

Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu hakkında bilgiler paylaşan İl Müftüsü Erhan, TDV’nin vekaletle kurban organizasyonuna destek vermek isteyenlerin Türkiye Diyanet Vakfı Batman şubesini arayarak yada www.tdv.org ve bagis.tdv.org adreslerinden online olarak bağış yapabileceklerini ifade ederek, vekalet ile kurban kesmek isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmalarını istedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...