BASIN, DEMOKRASİNİN GELİŞİMİNİ SAĞLAYAN KURUMDUR
Advert
Yukarı

BASIN, DEMOKRASİNİN GELİŞİMİNİ SAĞLAYAN KURUMDUR

BASIN, DEMOKRASİNİN GELİŞİMİNİ SAĞLAYAN KURUMDUR
Bu içerik 94 kez okundu.

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı. Tarafsız ve özgür bir basının varlığı güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olduğunu belirten Vali ve Belediye Başkan Vekili Şahin, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında geldiğini belirtti.

Ortak yaşama kültürünün gelişmesinde önemli bir yer tutan ve demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olan basının; etik değerlere ve  hukuka uygun, özel hayata saygılı, toplumun hassasiyetlerine özen gösteren ve tarafsız bir şekilde görev yapması demokrasi ve gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem taşıdığını anlatan Şahin kutlama mesajına şöyle devam etti.

"KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDECEKLERİNE İNANIYORUM"

"İlimizde de kamuoyunu aydınlatıcı bir görev üstlenen yerel basın kuruluşlarının, aynı bilinç ve görev anlayışı içerisinde, Batman’ın sosyo-ekonomik ve kültürel yönden kalkınmasına katkı sağlamaya devam edeceğine yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; Ülkemizin ve ilimizin menfaatlerini ve kamu düzeninin korunmasını göz ardı etmeden, halkın bilgilendirilmesi ve aydınlatılması görevini yerine getiren, etik değerlere saygılı tüm basın mensuplarımızın Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, başarı ve esenlikler dilerim."

Etiketler:
Sende Yorumla...