BAŞKASINI HASTA ETMEYE HAKKINIZ YOK
Advert
Yukarı

BAŞKASINI HASTA ETMEYE HAKKINIZ YOK

BAŞKASINI HASTA ETMEYE HAKKINIZ YOK
Bu içerik 477 kez okundu.

Batman'da Covid-19 hastalığına yakalanan ve 20 gün tedavi gören 54 yaşındaki esnaf Sabri Tunç, vatandaşlara evde kalmalarını ve temastan kaçınmaları tavsiyesinde bulundu. Yağmurlu bir günde ıslandığını ve gece rahatsızlandığını anlatan Tunç ateşinin çıkmasıyla beraber soğuk algınlığı şikayetiyle Bölge Hastanesine başvurduğunu söyledi. Burada kendisine test yapılıp serum verildikten sonra eve geldiğini belirten Tunç şunları anlattı.

"AİLEMİN DE VİRÜSE YAKALANDIĞINI ÖĞRENDİM"

"İki gün sonra yetkililer beni arayarak testimin pozitif çıktığını ve korkmamam gerektiğini söyledi. Kendilerine,‘Siz doktorlar var olduğunuz sürece ben zaten korkmam’ dedim. Bugün iyileşmiş isem bu onların sayesindedir. Beni alıp hastaneye götürdüler. 2 gün yoğun bakım servisinde kaldım. Ardından 5 günlük evde tedavi verildi ve taburcu oldum. 5 günün sonunda bir iyileşme olmadığından dolayı tekrar hastanede yoğun bakım servisine alındım. Daha sonra 5 gün yoğun bakım servisine yatırıldım. Bir hafta kadar da normal serviste tedavi gördüm. Yoğun bakım servisinden normal servise alındığımda ailemin diğer fertlerinin de bu virüse yakalandığını ve onlarında serviste yattığını öğrendim. "

"MECBUR OLMADIKÇA EVDEN ÇIKMAYALIM"

Hastanede kaldığı süre zarfında kendisine çok iyi bakıldığını anlatan Tunç konuşmasını şöyle sürdürdü:  "Bana çok iyi bakılmıştı, aileme de iyi bakılacağına dair inancım tamdı. Corona virüsünü yenip eve döndüm. Sonra ailem virüsü atlattı. Çok şükür şimdi iyiyiz. Emeği geçen tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Benim herkesten ricam lütfen maske takalım, sosyal mesafeye dikkat edelim ve mecbur olmadıkça evden çıkmayalım. Bu hastalık bir grip değildir. Öldürücü bir virüstür. Kimsenin bir başkasını hasta etmeye hakkı yoktur.”

Etiketler:
Sende Yorumla...