ÖSYM YASAL İŞLEM BAŞLATMALI
Advert
Yukarı

ÖSYM YASAL İŞLEM BAŞLATMALI

ÖSYM YASAL İŞLEM BAŞLATMALI
Bu içerik 682 kez okundu.

Türkiye Yazarlar Birliği Batman İl Temsilcisi Prof. Dr. Şemsettin Dursun, hafta sonu yapılan YKS’de, cinsel sapkınlığa verdiği destekle bilinen Mabel Matiz’in şarkı sözlerinden bir bölüme yer verilmesiyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Çocukların, gençlerin gelecekleri olduğunu belirten Dursun, “Onlar bizim göz aydınlığımızdır. Onların emeği bizim emanetimizdir. Gençlerimiz; bilgi, iman, irfan ve hikmet esasları üzerine yetiştirilmeleri gerekmektedir. Onlara; gönlün, kalbin ve aklın idrakini kazandıracak ve onlara bireysel ve toplumsal sorumluluğu yükleyecek bir eğitim anlayışını vermek durumundayız. Bu perspektif çerçevesinde yetişecek bir genç, her türlü olumsuz rüzgara karşı korunaklı olur.” dedi.

YKS’de cinsel sapkınlığa verdiği destekle bilinen şarkıcı Mabel Matiz sorusunun sorulmasının kendilerini üzdüğünü vurgulayan Dursun, “Yaklaşık iki milyon gencimizin girdiği üniversite giriş sınavında bir eşcinselin, LGBT’linin şarkısından alınan bir cümlenin anlamının soru olarak sorulması bizi derinden üzmüştür. ÖSYM, o soruyu hazırlayan ve denetleyen kişiler hakkında ivedilikle yasal işlem başlatmalıdır. Sapkınlığı normalleştirerek, ahlaksızlığı legalleştirerek bu milletin çocuklarının zihinlerini zehirleyerek yol almaya çalışanlara izin vermemeliyiz. Hele hele bu tiplere gençlerimize rol model şeklinde lanse edilmesi kabul edilemez. Bu tür sapkın düşüncelerin yayılmasını önlemek için ailelere eğitimcilere ve yöneticilere büyük görevler düşmektedir.” diye konuştu.

“YÖNETİCİLERİMİZ BİLMELİDİRLER Kİ ÇOCUKLARIMIZ ONLARA EMANETTİR”

Yetkililerin çocukların kendilerine birer emanet olduğunun bilincinde olması ve buna göre hareket etmesi gerektiğini ifade eden Dursun şunları söyledi: “Anne babalar çocuklarının giyim kuşamına, yeme ve içmelerine gösterdikleri ihtimam kadar; aklın, ruhun ve kalbin ihtiyaç duyduğu gıdayı vermeleri ve çocukları ile hayatlarını paylaşarak onlarla arkadaş gibi olmaları gerekmektedir. Eğitimciler de, ‘Çocuklarımızın ayağına batan dikenler ya bizim etiklerimizdendir ya da biçmediklerimizdendir’ sorumluluk bilinciyle hareket etmeleri gerekir. Yöneticilerimiz bilmelidirler ki çocuklarımız onlara emanettir. Emanete iyi bakılmalıdır.”  (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...