MUHTAR TALEPLERİNİ ANLATTI
Advert
Yukarı

MUHTAR TALEPLERİNİ ANLATTI

MUHTAR TALEPLERİNİ ANLATTI
Bu içerik 370 kez okundu.

Batman Kardelen Mahallesi (Emekli TOKİ) Muhtarı Kemal Özdemir, yaklaşık bin 750 hane ve 8 bine yakın vatandaşın yaşadığı mahallede yaptığı çalışmaları ve projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Mahalledeki yol sorununa ilişkin de konuşan Özdemir şunları söyledi: “Caddelerimizin zemini kilit taşı olduğundan dolayı devamlı çökmeler meydana gelmektedir. Bu konu ile ilgili Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne müracaatımızı yaptıktan sonra bu belediyenin bu seneki asfaltlama programına dâhil edilmiş bulunmaktadır. Çöken yollar asfaltlama işlemi en kısa zamanda gerçekleşecektir.”

“TANDIR EKMEĞİ KÜLTÜRÜMÜZDEN GELEN BİR GELENEKTİR”

Mahallede yeni tandırların yapılması için müracaatta bulunduklarını dile getiren Özdemir, “Mahallemizde gelişi güzel yapılan tandırların bazı şikâyetlere sebep olmasından dolayı belediye tarafından yıkımı gerçekleştirilmişti. Kültürümüzden gelen bir adet olan tandır ekmeği yapımının yıkımdan sonra yerine yenilerinin yapılmaması buradaki vatandaşı mağdur etmiş durumdadır. Yıkılan ekmek tandırların yerine belediyeden daha düzenli, daha kullanışlı ve şikâyetlerin önüne geçilebilecek yeni tandır yeri için gerekli yerlere müracaatlarımızı yaptık. Belediye yetkililerinden inşallah güzel, nezih tandır yapımına başlamalarını bekliyoruz. Belediye Sosyal İşler Müdürlüğüne yapmış olduğumuz müracaat kabul edilmiş olup inşallah en kısa sürede halk ekmeği kulübeleri faaliyete geçecektir.” ifadelerini kullandı.

“PTT ŞUBESİ TALEP EDECEĞİZ”

Konuşmasının devamında Özdemir, şunları söyledi: “Buradaki vatandaşların geneli emeklidir. Bu vatandaşlar maaşlarını almak için şehir merkezlerindeki PTT şubelerine gitme mecburiyetinde kalmaktadırlar. Bu vatandaşlarımızı çok zor durumda bırakmaktadır. Vatandaşlarımızın da isteği üzerine PTT Genel Müdürlüğüne müracaatımızı yapacağız inşallah. Ayrıca parklara spor aletlerin konulması için belediyeye müracaat yapılmıştır. Bu konuda da inşallah olumlu bir yanıt beklemekteyiz.”(İLKHA)

Etiketler:
Sende Yorumla...