POZİTİF VAKALAR ARAMIZDA DOLAŞIYOR
Advert
Yukarı

POZİTİF VAKALAR ARAMIZDA DOLAŞIYOR

POZİTİF VAKALAR ARAMIZDA DOLAŞIYOR
Bu içerik 4302 kez okundu.

Batman’da koronavirüs teşhisi konulan birçok vaka evdeki karantinaya uymuyor. Hastalıklarını bina sakinlerinden de gizleyen bu vakalar elini kolunu sallayarak aramızda dolaşabiliyor.

Koronavirüs salgını ile mücadele konusunda il ve ilçelerde Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin kararlarını hiçe sayan birçok duyarsız hasta başkalarının da hayatını tehlikeye atmaktan çekinmiyor.

Günlük pozitif vakanın neredeyse 50’nin üzerine çıktığı kentimizdeki hastanelerde boş yatak kalmadı. Eve gönderilen ve kendilerini izole etmeleri istenen birçok vaka hastalığını bina sakinlerinden gizleyerek hem asansörü kullanıyor hem de dışarı çıkarak aramızda rahatça dolaşıyor.  

Gültepe mahallesinde koronavirüs teşhisi konulan ve evde karantinaya alınan bir kişinin dışarı çıkarak dolaşması bina sakinlerinin tepkisine neden oldu.

 Hastalığını gizleyen bu vatandaş, aynı binadan iki kişinin daha koronavirüse yakalanmasına neden olduğu iddia edildi.  Kentte her geçen gün artan vakaların nedeni karantina uygulamalarına uyulmaması ve  vatandaşların maske ve sosyal mesafeye dikkat etmemelerinden kaynaklandığı belirtildi.

Etiketler:
Sende Yorumla...