HACCA GİDEMEMENİN BURUKLUĞUNU YAŞIYOR
Advert
Yukarı

HACCA GİDEMEMENİN BURUKLUĞUNU YAŞIYOR

HACCA GİDEMEMENİN BURUKLUĞUNU YAŞIYOR
Bu içerik 377 kez okundu.

Suud Krallığı, yeni tip Coronavirus (Covid-19) nedeniyle bu sene hac ibadeti için yurt dışından hiç kimseyi kabul etmeyeceğini duyurdu.

Hac ibadetini yerine getirmek için yıllarca bekleyen Batmanlı hacı adayları, Suud Krallığı’nın aldığı kararın ardından büyük bir hayal kırıklığına uğradı.

Suud Krallığı’nın aldığı karara üzülen hacı adayları, hac ibadetini yerine getiremeyecek olmanın burukluğunu yaşıyor. 13 yıldır hacca gitmenin hasretini yaşadıklarını belirten İbrahim Gergin, “Her sene kura sonucu ismimiz çıkmayınca çok üzülüyorduk. Geçen sene eşimle umreye gittik. Umreden sonra hacca gitme isteği daha çok oldu. 13’üncü yılımızda ismimiz kurada çıkınca çok sevindik. Bu hastalık ta çıkınca Allah Teâlâ bu sene de bize hacca gitmeyi nasip etmedi. Allah Teâlâ bütün İslam ümmetine rahmetiyle muamele etsin ve bu hastalığın İslam âleminin içinden kısa sürede bitirmesini diliyorum.” dedi.

"KUTSAL TOPRAKLARA GİTME AŞKI GÖNLÜMDE BÜYÜDÜ"

13 yıl boyunca hacca gitmek için beklediklerini, başvuruları çıkmayınca geçen sene umreye gittiklerini dile getiren Mecbure Gergin, “13 yıldır Hac başvurumuz çıkmayınca geçen sene umreye gittik. Umrede o mübarek toprakları görünce kutsal toprakların aşkı gönlümde daha da büyüdü. Umreden bir yıl sonra kurada ismimiz çıkınca çok sevinmiştik, kutsal topraklara bir daha gitmenin heyecanı vardı içimde. Bu salgın hastalık çıkınca Allah nasip etmedi bize. Allah Teâlâ kendi katından İslam ümmetine şifa versin. Kâbe kapılarını Müslümanlara açsın, bize ailemize ve bütün İslam âlemine o kutsal topraklara gitmeyi nasip etsin inşallah.” diye konuştu. (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...