YKS'YE GİREN ADAYLARA AİLELERİ DUALARLA DESTEK OLDU
Advert
Yukarı

YKS'YE GİREN ADAYLARA AİLELERİ DUALARLA DESTEK OLDU

YKS'YE GİREN ADAYLARA AİLELERİ DUALARLA DESTEK OLDU
Bu içerik 133 kez okundu.

 

Coronavirus önlemleri altında başlayan YKS maratonunda, adaylar sınavda ter dökerken, öğrenci velileri ise manevi destek vermek üzere okul dışında Kur'an-ı Kerim okuyarak çocuklarının başarısı için dua etti. ​Pandemi sürecinde birçok sorun ve zahmete katlanarak sınava hazırlanan öğrenciler, emeklerinin karşılığını almak üzere sınavda ter dökerken, aileler de dışarda heyecanla çocuklarını bekledi. Öğrenciler ile birlikte bu zorlu maratonda emek sarf eden veliler yapılan çalışmaların bereketlenmesi için sınava girilen okul çevresinde tüm öğrenciler için Kur'an-ı Kerim okuyarak destek olmaya çalıştılar. Okul kapısında çocuklarını bekleyen aileler ve sınavdan çıkan öğrenciler, YKS ile ilgili duygularını dile getirdi.

"ALLAH KİMSENİN EMEĞİNİ BOŞA ÇIKARMASIN"

Sınava giren bütün öğrencilere başarılar dileyen Baba İbrahim Yıldırım, "Okul kapısı önünde kızımın sınavının bitmesini bekliyorum. Sınava giren bütün öğrencilere başarılar diliyorum. Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın. Yarın da yine burada bulunacağız inşallah. Kızım Coronavirus nedeni ile çok çalışamadı ama elinden geleni yaptı inşallah başarılı olacaktır. Kızımın hedefi Tıp'ı kazanmak. Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın." diye konuştu.

"EVDE ELİNDEN GELENİ YAPIYORDU AMA YETERLİ DEĞİLDİ"

En büyük varlıklarının çocukları olduğunu belirten Baba İlhami İnci, "Çocuklarımız için yapamayacağımız bir şey yoktur. Bu sınavda hiç kimsenin emeği boşa gitmesin inşallah. Hepsine de başarılar diliyorum. Şu anda oğlumu bekliyorum. Bu sene Coronavirus'ten dolayı dershaneler kapandığı için fazla çalışamadı. Evde elinden geleni yapıyordu ama yeterli değildi. Coronavirus hastalığı bir yıl daha sürebilir. Sınav bir kere ertelendi zaten, bir daha ertelenmemesi iyi oldu. Bence sınav zamanında yapıldı. Her şeyin hayırlısı Allah Teâlâ'dandır." Dedi. (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...