MÜHENDİSLİK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNE ÖDÜL
Advert
Yukarı

MÜHENDİSLİK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNE ÖDÜL

MÜHENDİSLİK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNE ÖDÜL
Bu içerik 275 kez okundu.

Türkiye’de ilk defa Fatih Sondaj gemisine teknik gezi düzenleyen Batman Üniversitesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü bünyesinde faaliyet yürüten Batman University Student Chapter öğrenci topluluğu yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı Society of Petroleum Engineers(SPE) (Dünya Petrol Mühendisleri Topluluğu) tarafından ödüllendirildi.

Dünyadaki aktif meslek guruplarından biri olan ve Dünya Petrol Mühendisleri Topluluğu (SPE), her yıl dünya genelinde bilimsel ve sosyal birçok etkinlik gerçekleştiriyor.

Üniversitelerin petrol ve doğalgaz mühendisliği bölümündeki eğitimlerini sürdüren başarılı öğrenci gruplarını destekleyen SPE’nin bu yılki ödülü, başarılı çalışmalarından dolayı dünya genelinde faaliyet yürüten yüzlerce öğrenci topluluğu arasında birinci seçilen Batman Üniversitesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği öğrencilerinin oluşturduğu Batman University Student Chapter topluluğunun oldu.

EĞİTİME DEVAM EDECEĞİZ

Topluluk Başkanı Batman University Student Chapter Öğrenci Topluluğu Başkanı Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü 3.sınıf öğrencisi Samar Alyounes, ödül almanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş, Bölüm Başkanı Prof. Dr. İnci Türk Toğrul ve Danışman Doç. Dr. Şükrü Merey öncülüğünde faaliyetlerini yürüttüklerini belirten Alyounes, “Yıl boyunca birçok teknik gezi ve sosyal etkinlik düzenledik. Türkiye’de ilk defa Fatih Sondaj gemisine teknik gezi düzenleyen öğrenci grubu olduk. Sosyal etkinliklerde hocalarımız ve öğrenci arkadaşlarımız ile birlikte bir çok köy okulunun sınıflarını boyadık, öğrencilere kırtasiye malzemesi hediye ettik. Teknik ve sosyal etkinliklerimize 2020-2021 Eğitim-Öğretim döneminde de hızla devam edeceğiz.” dedi.​ (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...