‘SIFIR ATIK PROJESİ’NE TAM DESTEK
Advert
Yukarı

‘SIFIR ATIK PROJESİ’NE TAM DESTEK

‘SIFIR ATIK PROJESİ’NE  TAM DESTEK
Bu içerik 179 kez okundu.

Batman Merkez Kültür İlkokulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında ‘’Geri dönüşümümüz Muhteşem Olacak’’ sloganıyla, Kullanılmayan Kitapları getir, Yeni kitabını götür Kampanyası başlattı.

Batman Merkez Kültür İlkokulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında Kullanılmayan Kitapları getir, Yeni kitabını götür Kampanyası başlattı. Batman Merkez Kültür İlkokulu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yürüttüğü Sıfır Atık Projesi'ne destek olmak için eğitim öğretim döneminde başlatılan kâğıt ve plastik atık toplama kampanyasına, Uzaktan Eğitim sürecinde de devam edildi. Öğretmen ve öğrencilerin katkı verdiği proje kapsamında 6 ay içinde Tonlarca kitap ve 300 kilogram pet şişe toplandı. Okul Müdürü Fırat, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan "Sıfır Atık" Projesi'ne destek olmak için kampanya başlattıklarını söyledi. Bu kampanyaya tüm il genelinde destek geldiğini ifade etti.

TONLARCA KİTAP VE 300 KİLO PLASTİK ŞİŞE TOPLANDI

Öğrencilerin her türlü kâğıt. Plastik materyali topladığını aktaran Fırat, şöyle konuştu:"Altı ay gibi bir sürede Tonlarca Kitap ve 300 kilo plastik şişe topladık. Amacımız hem geri dönüşüme destek olmak hem de Öğrenci ve Ailelerini Geri dönüşüm konusunda  bilgilendirmektir. dedi. Proje sayesinde öğrencilerimizde, velilerimizde çevre bilinci ve farkındalık arttı. Hem yardımseverlik hem de geri dönüşüm açısından öğrencilere örnek bir proje oldu. Velilerden büyük destek gören projemiz iki amaca hizmet ettiği için mutluyuz."

Fırat, projenin tüm okullarda uygulanması için proje hazırlayacaklarını söyledi. Daha önce de Kitap projeleriyle binlerce öğrenciye kitap ulaştırıldığını ifade eden Fırat, tüm okulların bu tür kampanyalarla çevre bilinci oluşturması gerektiğini vurgulayarak, Özellikle bu Kampanyaya Kitap desteğinden dolayı Sayın Valimizin Değerli Eşi Ebru Şahin’e Teşekkür ederiz" dedi. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...