BATMAN’DA CUMA NAMAZI KILINACAK CAMİ VE ALANLAR BELİRLENDİ
Advert
Yukarı

BATMAN’DA CUMA NAMAZI KILINACAK CAMİ VE ALANLAR BELİRLENDİ

BATMAN’DA CUMA NAMAZI KILINACAK CAMİ VE ALANLAR BELİRLENDİ
Bu içerik 915 kez okundu.

​Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgını dolayısıyla 16 Mart tarihinden itibaren Türkiye genelinde cami ve mescitlerde cemaatle vakit namazları ve cuma namazlarına ara verilmişti.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Batman'da  da Cuma namazı esnasında uyulacak kurallar şu şekilde belirlendi. Daha çok bahçe ve avlusu geniş camilerin tercih edildiği görülürken Batman Müftülüğü Cuma kılınacak camilerin listesini yayınladı.

Açıklamada, cami avlusu, okul bahçesi ve parklarda kılınacak cuma namazlarında sosyal mesafeye dikkat edileceği, namaz kılan cemaatin maske takacağı ve herkesin kendi seccadesinde namaz kılacağı belirtildi.

Batman merkez de Cuma namazının kılınacağı yerler “Atatürk Parkı, Şerzan Kurt parkı, Kültür cami yanı, Hüsnü genç cami önü, İmam Buhari cami önü, İmam Şafii cami yanı (Pazar yeri ortaokulu bahçesi), Mehmet Emin Terece cami bahçesi, Korkut Özal cami önü, Şevket Başak cami bahçesi, Müftülük cami bahçesi, Hz. Hamza cami bahçesi, Hz. Halit cami bahçesi, Hz. Osman cami bahçesi, Mehmet Akif İnan cami bahçesi, Oduncular sitesi cami bahçesi, Hamidiye cami bahçesi, Masumiye cami bahçesi, Selahattin Eyyubi cami yanı, Aydın konak Cami bahçesi, Şeyh Muhammed Zilan cami bahçesi, Ashabı Kehf cami bahçesi, Enbiya cami bahçesi, Peygamber cami bahçesi, El Aksa cami bahçesi, Şeyh Hüseyin cami bahçesi, Hayber cami bahçesi, Seyit Hasan cami bahçesi ve Üniversite cami bahçesinde kılınacağı belirtildi.” 

 

Cami ve Mescitlerde Cemaatle İbadet Edilmesi Hakkında Basın Duyurusu ve İlimizde Cuma Namazı Kılınacak Yerlerle ilgili basın duyurusu için tıklayanız. 

 

Etiketler:
Sende Yorumla...