ÇOCUKLAR YASAĞI DİNLEMEDİ
Advert
Yukarı

ÇOCUKLAR YASAĞI DİNLEMEDİ

ÇOCUKLAR YASAĞI DİNLEMEDİ
Bu içerik 1107 kez okundu.

Koronavirus (Kovid-19) salgınının yayılmasını önlemek için Ramazan Bayramı süresince uygulanacak sokağa çıkma yasağı nedeni ile yetişkinler bayramlaşmaya çıkmazken çocuklar ise tüm uyarılara rağmen yakın komşularını ziyaret ederek şeker topladı.

Koronavirus salgını nedeniyle İçişleri Bakanlığı, 81 ilde 23-26 Mayıs tarihleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulamasına 2 gündür başlamış durumda.

Vatandaşlar, sokağa çıkma yasağı sebebiyle bir yandan bayramın ilk gününü, evde aileleri ile birlikte geçirmek zorunda kalırken, bir yandan da mezar ziyaretlerinin gerçekleşmediği, akraba, komşu ve dost ziyaretlerinin yapılmadığı, büyüklerin ellerinin öpülmediği buruk bir bayram sevinci yaşanıyor.

Cadde ve sokakların boş kaldığı Batman’da sadece yasağa uymayan çocuk cıvıltıları duyulabiliyor.

Aileler çocuklarının nasıl bir tehditle karşı karşıya olduklarının ya farkında değil ya da bayram nedeniyle göz yumuyorlar.

Yakın komşularını ziyaret eden ve şeker toplayan çocukların, yaşadıkları bayram sevinci ile mutlu oldukları görülse de ailelerin, çocuklarını sokağa çıkmaya izin vermeleri tehlikeli durumları da beraberinde getirdiği ortada olan bir gerçek.

Yetkililer, bayram sevincinin hüzne dönüşmemesi için hem vatandaşları hem de aileleri, çocukların dışarıya çıkmasına izin vermemeleri konusunda "evde kalın, kul hakkına girmeyin" sözleriyle uyarıyor

   

 

Etiketler:
Sende Yorumla...