BATMAN’DA CADDE VE SOKAKLAR SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ
Yukarı

BATMAN’DA CADDE VE SOKAKLAR SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ

BATMAN’DA CADDE VE SOKAKLAR SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ
Bu içerik 773 kez okundu.

Covid-19 tedbirleri kapsamında bayram süresince 81 ilde olduğu gibi sokağa çıkma kısıtlaması gece 24.00 itibariyle başlayan Batman’da emniyet ekipleri birçok noktada uygulama yaptı.

Batman’da ülke genelinde olduğu gibi bayram süresince uygulanacak sokağa çıkma yasağı 24.00 itibariyle başladı. Batmanlıların yasağın son dakikalarına kadar marketlerde alışveriş yaptığı gözlendi. Kısıtlamanın başladığı andan itibaren bayramı geçirecekleri evlerine döndüler. Batman’da ilk kez uygulanacak sokağa çıkma uygulamasında polisler ve bekçiler yasağa uymayan vatandaşları uyararak evlerine gitmeleri yönünde ikazda bulundu.

Yasağın uygulanmaya başlaması ile birlikte cadde ve meydanlar, sokak hayvanlarına kaldı. Kentin birçok noktasından kuş seslerinin yükseldiği görüldü.

İl Hıfzıssıhha Kurulunca Batmanın birçok noktasında kontrol noktaları kuruldu. Kurulan bu kontrol noktalarında güvenlik ekipleri sıkı denetim yaptı.

Araç ve yaya kontrolü yapan güvenlik birimleri yasak kapsamı dışında olanların geçişine izin verirken kapsam dışında olanları zaman zaman uyardı ve gerekli gördüğü takdirde ise cezai işlem uyguladı ve bir aracın çekici ile çekildiği görüldü.

Vatandaşların yoğun olarak kullandığı mekânların başında gelen Ulu Cami, Cumhuriyet meydanı, Eski Midyat garajı, , Turgut Özal bulvarı gibi yerler tamamen boşaldı.

Belediye temizlik ekipleri ve Belediye ilaçlama ekipleri ise birçok noktada faaliyet yürüttü. (İLKHA)

 

Etiketler:
Sende Yorumla...