BURSLULUK SINAVI ERTELENDİ
Yukarı

BURSLULUK SINAVI ERTELENDİ

Koronavirüs (covid-19) önlemleri kapsamında merkezi sınavların ertelenmesinden sonra gözler bursluluk sınavı ile ilgili yapılan açıklamalara çevrildi.

BURSLULUK SINAVI ERTELENDİ
Bu içerik 159 kez okundu.

Bursluluk sınavının tarihiyle ilgili  (İOKBS) Milli Eğitim Bakanlığı yeni bir açıklama yaptı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, 6 Haziran 2020'de yapılması planlanan sınavın ertelendiği duyuruldu.

5 EYLÜL'E ERTELENDİ

6 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacağı ilan edilen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın (İOKBS) 5 Eylül 2020 Cumartesi günü yapılacağı duyuruldu.

SINAV KONULARI

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'na (İOKBS) girecek öğrencilerin  bulundukları sınıfların birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacağını açıkladı.
İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'na 5. sınıftan 11.sınıfa kadar olan seviyelerdeki öğrenciler katılabiliyor.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada, "Sınava girecek öğrencilerin bulundukları sınıfların birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacaklar. Bu sınava girecek 10. ve 11.sınıf öğrencilerimiz 9. sınıfın tüm müfredatından sorumlu oluyorlardı. Bu kapsamı da daralttık ve 10. ve 11.sınıf öğrencilerimiz de sadece 9. sınıfın birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacaklar."

Etiketler:
Sende Yorumla...