KENTİN SAĞLIK YÜKÜ HAFİFLEYECEK
Yukarı

KENTİN SAĞLIK YÜKÜ HAFİFLEYECEK

KENTİN SAĞLIK YÜKÜ HAFİFLEYECEK
Bu içerik 366 kez okundu.

AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir ve   İl Başkanı Av. Abdullah Akif Gür, yapımı devam eden Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu.

İnşaat alanında ve hastane binasında incelemelerde bulunan Özdemir ve Gür’e Batman İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu tarafından çalışmalara ilişkin bilgi verildi. Hastanenin en yakın zamanda bitirilip halkın hizmetine açılması için konunun takipçisi olduklarını kaydeden Özdemir ve Gür, yeni hastanelerle beraber kentin sağlık alanında rahat bir nefes alacağını söyledi.

Yapılacak olan yeni yatırımlarla kenti sağlık üssüne dönüştüreceklerini belirten İl Başkanı Gür, Yeni kadın doğum ve çocuk hastanesi sonrası, eğitim araştırma hastanesi için girişimlerde bulunduklarını aktardı.  Milletvekili Özdemir ise şöyle konuştu: ‘’440 yataklı kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesinde son aşamaya gelindi. Hastanenin fiziki gerçekleşme oranı şuanda yüzde doksan seviyesinde, Covid-19 salgını sonrasında çalışmalar hızlanacaktır. En kısa zamanda yeni kadın doğum hastanesi bitirilerek yan dal uzmanları ile birlikte bu kentin sağlık alanında yükünü hafifletmeyi hedefliyoruz." (Mahsum Cihangir)

Etiketler:
Sende Yorumla...