YARDIMA MUHTAÇ AİLE HAYIRSEVERLERİN YARDIMINI BEKLİYOR
Yukarı

YARDIMA MUHTAÇ AİLE HAYIRSEVERLERİN YARDIMINI BEKLİYOR

YARDIMA MUHTAÇ AİLE HAYIRSEVERLERİN YARDIMINI BEKLİYOR
Bu içerik 1826 kez okundu.

Batman'da, derme çatma 2 göz odalı bir evde yaşayan 7 nüfuslu Kaplan ailesi, kirada kaldıkları evlerinin yıkılmak üzere olduğunu ifade ederek yetkililer ve hayırseverlerden yardım talep etti.

Batman İluh Mahallesi'nde tek katlı derme çatma evde olumsuz koşullarda yaşam mücadelesi veren 7 nüfuslu Kaplan ailesi, her an evlerinin üzerlerine çökeceği endişesini taşıyor.

Kaplan ailesi, maddi imkânsızlık nedeniyle başka bir eve taşınamadıklarını belirterek yetkililerden ve hayırseverlerden kendilerine uzanacak bir yardım elini bekliyor.

Kocası kronik rahatsızlığı nedeniyle işsiz olduğu için 5 çocuğuyla olumsuz koşullarda yaşamak zorunda kaldıklarını belirten anne Ceylan Kaplan, hayırseverlerin ve komşularının yardımıyla geçindiklerini belirtti.

 Anne Ceylan Kaplan, "5 küçük çocuğum var. Eşim rahatsız olduğu için hiçbir iş yapamıyor. Sara hastası olduğu için hangi işe girse onu işten çıkarıyorlar. Kirada bulunduğum evin yıkılma tehlikesi var. Ev sahibi kiramızı veremediğimiz için bizi evden çıkarmak istiyor. Kiramı, elektriğimi, suyumu ödeyemiyorum, çok zor durumdayım. Geçimimi çöp toplayarak sağlıyorum. O da ikindi vakti yanıma çocuğumu alarak akşama kadar geziyorum, topladıklarım ancak 5 veya 10 lira ediyor. Geçimimi sağlayamadığımdan hayırseverlerden yardım etmelerini istiyorum. Hayırseverlerin bize bir hayır eli uzatmalarını istiyorum. Allah'a dua ediyorum, bize hayır eli uzatacakların Allah da yardımcıları olsun." diyerek içinde bulundukları zor koşulları dile getirdi. (İLKHA)

 

Etiketler:
Sende Yorumla...