RAMAZAN BAYRAMINI TEBRİK EDİYORUM
Yukarı

RAMAZAN BAYRAMINI TEBRİK EDİYORUM

RAMAZAN BAYRAMINI TEBRİK EDİYORUM
Bu içerik 163 kez okundu.

 Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. İslam aleminin bayramını tebrik eden Rektör Durmuş, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan bir ramazan ayının daha geride bırakıldığını vurguladı. Küslerin barıştığı, ayrı düşenlerin kavuştuğu, safların sıklaştığı, umutların tazelendiği, yüreklerin heyecanla çarptığı bir bayrama daha ulaştırdığı için Allah’a şükredilmesi gerektiğini vurgulayan Rektör Durmuş, şöyle dedi: “Bu mübarek bayram günlerinde zulüm altında inleyen, yokluk içinde çırpınan kardeşlerimizin dünyanın dört bir yanında var olduğunu bilmek, bizleri hüzünlendiriyor. Bu bayramın, Batmanlı kardeşlerimin yanı sıra İslam alemi ve insanlık için de gerçek anlamıyla bayram havasında geçmesini temenni ediyorum.” dedi.

Türkiye’nin mazlumların güvenli limanı olduğunu belirten Rektör Durmuş, “Dünyanın dört bir yanındaki mazlum için güvenli liman olan Türkiye'nin, maruz kaldığı küresel saldırılara, tuzaklara rağmen demokrasisi ve ekonomisiyle dimdik ayakta kalarak, kendi halkı yanında tüm dostlarının ve insanlığın umudu olmayı sürdürmeye devam ediyor. Minik bedeni sahile vuran Suriyeli Aylan Kürdi’yi, ölmeden önce yazdığı vasiyet mektubunda Türkiye’yi kurtarıcı olarak gösteren Suriyeli mülteci minik kızın “Ey Ölüm meleği, acele et ve ruhumu al ki, artık Cennet’te yemek yiyeyim. Ben çok açım. Ve ey ailem, Benim için korkmayın. Ben sizin yerinize de Cennet’te yiyebildiğim kadar çok yiyeceğim" dediği sözleri, Filistin’de zulüm altında olan binleri, Myanmar’da diri diri yakılan bedenleri unutmadık, Türkiye’den kendilerine uzanan yardım eline, ‘Neden geç geldiniz, Türkiye’den başka kimimiz var ki bizim” dediklerini hala unutmadık.” Dedi.

“BİRLİKTE TÜRKİYE OLDUĞUMUZ SÜRECE DÜNYAYA YETERİZ”

Başta Batmanlılar olmak üzere İslam aleminin bayramını tebrik eden Rektör Durmuş, şöyle devam etti: “Evet, dünya bugün de dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele ediyor. Mazlumların güvenli limanı Türkiye hamdolsun artık dünyanın yüze yakın ülkesine de sağlık yardımında bulunan bir ülke oldu. Dünya ülkeleri yaşlılarını ölüme terk ederken Türkiye ise rahmet ve bereket olarak gördüğü yaşlılarını bu süreçte de baş tacı etmeye devam ediyor, dünyanın en uç noktasındaki vatandaşlarını özel uçaklarla Türkiye’ye getirmeye devam ediyor. Hamdolsun ki artık sadece “Biz bize yeteriz” demiyoruz biz “Birlikte Türkiye olduğumuz sürece dünyaya yeteriz” diyoruz. Her ne kadar bir bayrama daha bu burukluklarla giriyorsak da gün bir ve beraber olma günüdür ki bayramlar bir ve beraber olmak için en güzel zamanlardır. Gün, ülkemiz ve milletimiz için elimizi taşın altına koyma günüdür. Bu duygu ve düşüncelerle başta Batmanlı hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam aleminin ramazan bayramını yürekten tebrik ediyorum.” (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...