BATMAN’DA 19 MAYIS COŞKUSU
Yukarı

BATMAN’DA 19 MAYIS COŞKUSU

BATMAN’DA 19 MAYIS COŞKUSU
Bu içerik 391 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine 81 ilde eşzamanlı gerçekleştirilen 19 Mayıs’ta  balkonlarda İstiklal Marşı okuma etkinliği Batman’da da yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

Bu yıl koronavirüs salgını önlemleri nedeni ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı stadlar yerine evlerde kutlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ve katılımıyla saat 19:19’da tüm yurtta olduğu gibi Batman’da da şehir stadyumu aydınlatılarak aynı anda “İstiklal Marşı” okundu.

Vali Hulusi Şahin, AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Ilısu Barajı Enerji Santrali 1. Türbin Devreye alınma töreni nedeni ile Batman’a gelen Tarım ve Orman Bakan Yardımcıları Fatih Metin ve Mustafa Aksu, AK Parti İl Başkanı Akif Gür ve TPAO Bölge Müdürü Mustafa Demir TPAO Bölge Müdürlüğünde, Vali Hulusi Şahin’in Eşi Ebru ŞAHİN ve konutta görevli personeller Valilik konutunda, Valilik personeli Valilik bahçesinde, emniyet ve jandarma personeli görev yerlerinde, belediye personeli belediye başkanlığı hizmet binasında, kamu kurum ve kuruluş personeli kurumlarında, tüm vatandaşlar ise balkonlarda Bayraklarıyla İstiklal Marşı’nı coşkuyla okudular. (Valilik Basın)

Etiketler:
Sende Yorumla...