KUDÜS FİLİSTİN’İN BAŞKENTİDİR
Yukarı

KUDÜS FİLİSTİN’İN BAŞKENTİDİR

KUDÜS FİLİSTİN’İN BAŞKENTİDİR
Bu içerik 124 kez okundu.

Saadet Partisi Batman İl Başkanı Mehmet Fırat, büyük şeytan ABD'nin sözde Kudüs'ü işgalcilerin başkenti ilan etme projesine tepki gösterdi.

İslam âleminin en kutsal beldelerinden bir olan Kudüs üzerinde oynanan oyunun artık son aşamasına gelindiğini belirten Fırat, "ABD Başkanı Trump’un seçim vaatlerinden biri olan Kudüs’ü İsrail'in başkenti olarak ilan etme projesi bugünlerde tekrar dünya gündemine oturmuştur. Yıllardır ibadete kapatılan ve İsrail'in çeşitli saldırı ve müdahalelerine maruz kalan Kudüs’te yapılmak istenen ihanet tüm İslam âlemini ayağa kaldırmalıdır. Çünkü ABD ve İsrail'in Kudüs’ü İsrail'in başkenti olarak ilan etmeye çalışması tüm İslam âlemine bir meydan okumadır. İslam dünyası asla buna kayıtsız kalmamalıdır." dedi.

Kudüs'ün Müslümanların ortak değeri olduğuna vurgu yapan Fırat, “Yıllardır Ortadoğu’da büyük bir vahşet sürdüren ve İsrail'in güvenliğini sağlamak için her türlü oyunları sahneleyen terörist ABD, Büyük Ortadoğu Projesi'nin (BOP) en son ayağı olan sözde barış planı projesini ilan etmiştir. Tek taraflı ve adaletsizce hazırlanan ve Filistin topraklarının işgaline onay veren bu alçakça plan asla karşılık bulmayacaktır. Filistin topraklarında yıllardır büyük bir zulüm ve soykırım yapan İsrail, ABD'yi de arkasına alarak 'vaat edilmiş topraklar' hayalini gerçekleştirmek için son adımını atmıştır. Ortaya atılan bu plan başta ülkemiz olmak üzere Ortadoğu’daki bütün İslam ülkelerini İsrail'in alçakça emellerine ve sinsi planlarına alet etmek amacı taşımaktadır. Kudüs Filistin’in başkentidir. Müslümanların ilk kıblesidir. Kırmızı çizgisidir. Olmazsa olmazıdır." ifadelerini kullandı.(İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...