ÖĞRENCİ BURSUNU BAĞIŞLADI
Yukarı

ÖĞRENCİ BURSUNU BAĞIŞLADI

ÖĞRENCİ BURSUNU BAĞIŞLADI
Bu içerik 121 kez okundu.

Batman'da 12 yaşındaki Ahmet Yahya Onat, aldığı öğrenci bursunu Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışladı.Batman il müftülüğüne bağlı Kur’an Kursunda görevli olan Ayşe Onat’ın oğlu Ahmet Yahya Onat, burs parasını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı kampanyaya bağışlamaya karar verdi."Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'nı duyan 12 yaşındaki Ahmet Yahya Onat, bisiklet almak için biriktirdiği bursunu, kampanyaya bağışlamak istediğini annesine söyledi.Durumun Batman İl Müftülüğüne iletilmesi üzerine, Vefa Sosyal Destek Grubundaki din görevlileri, Onat’ın evine giderek parayı teslim aldı. Ahmet Yahya Onat "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu ‘Biz bize yeteriz Türkiyem” kampanyasına bağış haberlerini görünce etkilendim ve kampanyaya kayıtsız kalmak istemedim. Geçen aylarda bisikletim çalınmıştı. Yeni bir bisiklet almak için bursumu biriktiriyordum ama kampanyayı görünce bursumu bağışlamak istedim. Bu zor günlerde bisiklete binmesem de olur. Öncelik benim değil ihtiyaç sahibi insanlarındır. Parayı ihtiyacı olanlara bağışladım.’’ dedi.

Vefa Sosyal Destek Grubu Din görevlileri yaptıkları açıklamada ’’Ahmat Yahya Kampanyaya katkı için bize müracaatta bulundu. Allah hayrını kabul etsin. Ahmet’in göstermiş olduğun hassasiyetten dolayı onu yetiştiren ailesini tebrik ediyorum.’’ diye konuştu.

Batman Müftülüğü Vefa Sosyal Destek grubu Din görevlileri bağışlanan parayı kampanya için açıklanan banka hesap numarasına yatırılmak üzere tutanakla teslim aldı.(Mahsum Cihangir)

Etiketler:
Sende Yorumla...